Logo

"Rośniemy razem z książkami"

Artykuł dodany: Piątek, 2 marca 2018
REKLAMA

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna od zawsze podkreśla, że "czytelnictwo" zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe i rozbudzają wyobraźnię.

Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych. O korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka opowiada kampania społeczna Instytutu Książki "Mała książka - wielki człowiek".

Gnieźnieńska książnica wspiera kampanię poprzez program edukacyjny "Rośniemy razem z książkami". W wyborach czytelniczych pomagają specjalne działy skierowane do dzieci i rodziców np. "Bobas", "Bajki pomagajki", "Pierwsze Czytanki". Zachęcamy rodziców do włączenia się do programu. Prosimy o przesłanie fotografii jak czytacie książki swoim dzieciom, przesyłajcie recenzje książek, które warto głośno czytać oraz wypowiedzi, jak czytanie wpłynęło na rozwój Waszych pociech, na adres: filia2@biblioteka.gniezno.pl Wybrane zdjęcia i relacje będziemy sukcesywnie umieszczać na stronie biblioteki i na naszym profilu na Facebooku. Do włączenia się do akcji zachęcamy także nauczycieli przedszkoli.

Relacje z głośnego czytania w przedszkolach w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom wzbogacą nasz program.
źródło: BPMG

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno