Logo

Trochę straszno... Rzecz o książce "Białystok. Biała siła, czarna pamięć" Marcina Kąckiego

Artykuł dodany: Czwartek, 1 marca 2018
Trochę straszno... Rzecz o książce
REKLAMA

"Idzie luty, podkuj buty" mówi stare polskie przysłowie i chyba co roku nic nie traci ze swej przedwiecznej mądrości. Mimo tego, że w tym roku luty naprawdę przymroził, Klub Dyskusji o Książce zebrał się w rekordowej wręcz frekwencji. Wniosek z tego, że ani mrozy, ani wiatry nie przeszkodzą spotkać się, kiedy rzecz dotyczy czegoś godnego uwagi. A rozmawialiśmy o książce Marcina Kąckiego "Białystok. Biała siła, czarna pamięć".

ALBUMY ARTYKUŁU:

Jeszcze przed rozmową na temat publikacji obejrzeliśmy prezentację przygotowaną przez Annę Farman. Współczesne i te historyczne pożółkłe już fotografie Białegostoku wprowadziły nas w klimat i specyfikę miasta. Długa dyskusja poprowadziła nas od Białegostoku przez holokaust, wojnę i pamięć o niej, wprost do naszej codzienności, miasta, kraju.

Reportaż Marcina Kąckiego zebrał tyle samo pochwał, co uwag krytycznych. Dla części z nas był on po prostu zbyt negatywnym obrazem Białegostoku, który przecież posiada niezwykły urok i sporo pozytywnych odcieni.

Po przeczytaniu książki nie ma się jednak wcale ochoty na jego poznanie, wydaje się po prostu straszny.

W ogólnym rozliczeniu byliśmy jednak zadowoleni z przeczytania tego reportażu. Jest to pozycja warta uwagi. Tym samym, gorąco ją Państwu polecam.

Jeszcze przed klubowym spotkaniem, zachęcam miłośników literatury do udziału w VIII edycji Festiwalu Literackiego "Preteksty" w tym i naszej propozycji: VI Gnieźnieńskiego Turnieju Książkożerców. Kto był uczestnikiem konkursu ten wie, że to doskonała zabawa. Wszystkich zapraszam 24 marca (w sobotę) o godz. 17.00 do Miejskiego Ośrodka Kultury, w którym turniej się odbędzie.

Natomiast Klub Dyskusji o Książce zaprasza 29 marca (tj. w czwartek) jak zwykle o godz. 18.00 w Wypożyczalni dla Dzieci przy ul. Mieszka I 15. Tematem rozmowy będzie publikacja Magdaleny Zawadzkiej "Taka jestem i już!".
tekst: KDoK
foto: KDoK

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno