Logo

Najczęstsze pytania o nowy system segregacji śmieci

Artykuł dodany: Czwartek, 1 marca 2018
Najczęstsze pytania o nowy system segregacji śmieci
REKLAMA

Od 1 stycznia 2018 roku w Gnieźnie obowiązują zmienione zasady segregowania odpadów, wprowadzone Rozporządzeniem Ministra Środowiska. Jak każde novum, wywołują one sporo pytań. Warto więc szczegółowiej wyjaśnić kilka najczęściej podnoszonych przez mieszkańców kwestii.

Nowe pojemniki. Odbiorca odpadów zobowiązany był podstawić właścicielom nieruchomości zamieszkałych, którzy zadeklarowali selektywny sposób gromadzenia odpadów, pojemniki i worki zgodne z rozporządzeniem: w zabudowie jednorodzinnej pojemnik na metale i tworzywa sztuczne, na odpady "bio" oraz worki na szkło i papier, a w zabudowie wielorodzinnej pojemnik do wszystkich wspomnianych frakcji odpadów.

Zmieniony harmonogram. Zmniejszyła się częstotliwość odbioru zmieszanych odpadów komunalnych, co było konieczne, by uniknąć podwyżki cen. Odbiorca odpadów zobowiązany jest jednak do dostarczenia ilości pojemników adekwatnej do liczby osób zadeklarowanych na terenie danej nieruchomości z uwzględnieniem przyjętej częstotliwości. Nie jest możliwy częstszy odbiór odpadów z powodu niewystarczającej ilości pojemników.

Jakie worki? Wkrótce, dzięki rozmowom podjętym przez władze miasta, w sieci Sklepów Polskich nabyć będzie można worki biokompostowalne, w których będzie można wyrzucać odpady bio. Zabronione jest wyrzucanie odpadów bio w zwykłych workach. Preferowane jest wyrzucanie odpadów bio do pojemników oznaczonych bio bez worków.

Pozostałe kwestie. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, braków pojemników lub worków można dzwonić do Urzędu Miejskiego w Gnieźnie: 61 426 04 85/86 lub Zakładu Oczyszczania Miasta: 61 424 58 60. Aktualne harmonogramy i zasady odbioru odpadów dostępne są na www.gniezno.eu.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno