Logo

Sołectwo Niechanowo z pucharem Wójta

Artykuł dodany: Poniedziałek, 26 lutego 2018
Sołectwo Niechanowo z pucharem Wójta
REKLAMA

Rywalizacja sportowo-rekreacyjna sołectw gminy Niechanowo została rozegrana w dniach 24 - 25 lutego 2018 roku w Sali Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Niechanowie. W ramach XI Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Gminy Niechanowo o puchar Wójta Eugeniusza Zamiar rywalizowało w finale imprezy 8 sołectw i ponad 250 uczestników od malucha do seniora.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Imprezę, mającą charakter integracji sportowej mieszkańców "różanej" gminy, prowadzi wspólnie z Wójtem Gminy od 11 lat jej inicjator, Tadeusz Tomaszewski. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan we współpracy z Urzędem Gminy, Szkołą Podstawowa w Niechanowie, UKS-em "Niechan", GLKS Pelikan, sołectwami i Oddziałem Gminnym Z OSP RP w Niechanowie. Zawody finałowe poprzedził rozegrany 24 lutego turniej halowej piłki nożnej, który sędziował Adam Karmoliński z Gniezna. W ramach turnieju Jelitowo pokonało Malczewo 6:1 i Marysin 9:4, a drużyna z Malczewa przegrała z Marysinem 4:7. Turniej wygrała reprezentacja Jelitowa, zdobywając Puchar Wójta Gminy. Kolejne miejsca i puchary zdobyły drużyny z Marysina i Malczewa. Finał XI Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi odbył się 25 lutego. Zawody otworzył gospodarz gminy, Eugeniusz Zamiar. Współzawodnictwo sportowe prowadzili wolontariusze: Tadeusz Tomaszewski, Eugeniusz Zamiar, Zbyszek Linkiewicz, Teresa i Jerzy Jastrzębscy, Małgorzata Iwińska, Dominik Lewandowski, Agata Zybała, Iwona Tomaszewska, Ewa Kasprzyk, Małgorzata Konieczka, Maria Kierzek, Renata Małolepsza. Łącznie w ramach spartakiady rozegrano 3 konkurencje drużynowe i 14 konkurencji indywidualnych kobiet i mężczyzn.

Na zakończenie wspólnej sportowej rywalizacji z uśmiechem na twarzy zwycięzcy otrzymali medale, które wręczyli Wójt Gminy, radni gminy, sołtysi, Zbyszek Linkiewicz i Tadeusz Tomaszewski. Statuetki najwszechstronniejszych sportowców zimowej spartakiady zdobyli wśród kobiet - Ewa Kasprzyk z Żelazkowa, a wśród mężczyzn - Stanisław Bartz z Niechanowa. Wójt Gminy poinformował, że na Gminnej Gali Sportu przyznano honorowe wyróżnienia:
  • Nominacja do tytułu działacza roku dla Leszka Dobrzykowskiego,
  • Statuetki Wolontariusz Sportu 2017 dla Marii Kierzek i Tadeusza Tomaszewskiego.

Nagrody wręczył Eugeniusz Zamiar dziękując wyróżnionym za zaangażowanie dla społeczności gminy. Po dwóch dniach rywalizacji w klasyfikacji zespołowej najlepsza okazała się drużyna sołectwa Niechanowo - 144 pkt. zdobywając puchar Wójta Gminy.
 
  • II miejsce - Kędzierzyn - 134 pkt. i puchar Przewodniczącego RW LZS Tadeusza Tomaszewskiego,
  • III miejsce - Malczewo - 118 pkt. i puchar Zdzisława Sikory - Przewodniczącego Rady Gminy,
  • IV miejsce - Jelitowo - 110 pkt. i puchar Prezesa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan - Stanisława Dolacińskiego,
  • V miejsce - Mierzewo - 108 pkt. i puchar Przewodniczącego Gminnej Rady Sportu - Zbyszka Linkiewicza,
  • VI miejsce - Żelazkowo - 102 pkt. i puchar Dyrektora GOK - Teresy Jastrzębskiej,
  • VII miejsce - Gurowo - 98 pkt.
  • VIII miejsce - Marysin - 20 pkt.

Wspólna rywalizacja sportowa i integracja zakończyła się rodzinną fotografią. Następne spotkanie to Letnia Spartakiada Mieszkańców Wsi.
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno