Logo

Dwie osoby zmarły z powodu mrozu! Jedna ofiara w Gnieźnie, druga w Czerniejewie

Artykuł dodany: Poniedziałek, 26 lutego 2018
Dwie osoby zmarły z powodu mrozu! Jedna ofiara w Gnieźnie, druga w Czerniejewie
REKLAMA

W związku z pogorszeniem się warunków pogodowych i znacznym spadkiem temperatur, policjanci sprawdzają miejsca przebywania bezdomnych. Szczególnie w okresie chłodów, każdego kto ma informacje o osobach przebywających w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu prosimy o kontakt z policją lub wyspecjalizowanymi instytucjami Może w ten sposób uratujemy czyjeś życie.

Policja pod nadzorem Prokuratury wyjaśnia dwa przypadki zgonu mężczyzn na terenie powiatu gnieźnieńskiego. 25 lutego przed godziną 16.00 policjanci zostali poinformowani o znalezieniu zwłok na terenie opuszczonych budynków w Czerniejewie. Był to 35-letni mieszkaniec tej miejscowości. Kilka godzin później wpłynęło zgłoszenie o odnalezieniu w Gnieźnie, na terenie pustostanu, ciała 45-latka, bez stałego miejsca zamieszkania. Przybyły na miejsce lekarz w obydwu przypadkach nie wskazał przyczyn zgonu, wykaże je badanie sekcyjne.

Jednak policjanci zwracają się do wszystkich mieszkańców naszego powiatu o zwracanie uwagi na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub niestosownie ubranych do pory zimowej. Zwracajmy szczególną uwagę na dzieci, osoby starsze, bezdomne i będące pod wpływem alkoholu. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, tel. alarmowe 997 lub 112.

Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne Policjanci na terenie Gniezna, jak i innych miejscowości na terenie powiatu kontrolują parki, dworce, opuszczone budynki oraz pozostałe miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Informują o adresach noclegowni, a w skrajnie trudnych przypadkach odwożą bezdomnych w bezpieczne miejsce. Policjanci troszczą się też o osoby, które przebywają w miejscach zabronionych, gdzie może dojść do zagrożenia ich życia i zdrowia.

Przypominamy i apelujemy:

Informacje o osobach samotnych i bezdomnych zwłaszcza w chwili zagrożenia ich życia bądź zdrowia należy przekazywać wszystkim służbom i instytucjom posiadającym w swoich kompetencjach pomoc stałą lub doraźną dla tych osób.

Wymienionymi instytucjami oprócz Policji i Straży Miejskiej na terenach gmin są również Ośrodki Pomocy Społecznej.
 
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno