moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

SLD poprze Tomasza Budasza? Decyzja jeszcze nie zapadła

Piątek, 23 lutego 2018
 • SLD poprze Tomasza Budasza? Decyzja jeszcze nie zapadła

Sojusz Lewicy Demokratycznej prawdopodobnie poprze Tomasa Budasza w zbliżających się wyborach samorządowych. Dla tej partii jesienne głosowanie Polaków może oznaczać być albo nie być. Na arenę polityczną wraca również Zdzisław Kujawa.

Na ten dzień nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja odnośnie tego, czy wystawiamy swojego kandydata na prezydenta, czy popieramy Tomasza Budasza - mówi Zdzisław Kujawa. Mogę powiedzieć, ze raczej skłaniamy się ku temu, żeby poprzeć obecnego prezydenta. Co do formy jak to miałoby wyglądać, czy to będzie na zasadzie poparcia a lista będzie SLD-owska, czy to też będzie ewentualnie wspólna lista - o tym musi jeszcze zadecydować jedna i druga strona.

Biorąc pod uwagę, że SLD chce poprzeć w wyborach Tomasza Budasza, można wywnioskować, ze partia będzie chciała przejąć władzę w powiecie. Będziemy starali się zrobić jak najlepszy wynik - mówi Zdzisław Kujawa. Myślę, że nie będzie to łatwe, ale na pewno rozmawiamy z obecną opozycją, czyli z Platformą i pozostałymi partiami, które ewentualnie będą startować w tych wyborach i oczywiście będziemy walczyć, a jaki będzie wynik, to się okaże. Ja wracam, ale do jakiej rady, to jeszcze nie wiadomo.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(8)

 • 27.02.2018 10:40  Odpowiedz na komentarz

  Do wyborów zostało jeszcze kilka miesięcy a pan prezes wie, że będzie w jakiejś komisji" Brawo, ale mam nadzieje, że nie będzie w żadnej łącznie z ze stanowiskiem prezesa.

 • @OKRADANY SPÓŁDZIELCA >dzięki za wolny komentarz na jedynym Wolnym Portalu Gniezna. Niestety ale w całej Polsce post-sovieckie/PZPRoskie kacyki do dzisiaj okupują Spółdzielnie Mieszkaniowe i nie ma sposobu aby dobrać się do tych setek małych bolszewickich mafiozów gdyż schowali się w wielkich blokowiskach połączonych wspólnymi sieciami mediów tzn prądu,wody,kanalizacji,gazu i własności spółdzielczej gruntów na których stoją lawiny bloków spółdzielczych. Gniezno to tylko pryszcz na bolszewickiej mapie Polski. Rząd PiS w latach 2005-2007 otworzył prawną furtkę dla samodzielnych bloków aby utworzyły swoje Wspólnoty Mieszkaniowe,ale to było to samo jakby członek mafii chciał już skończyć współpracę z mafią-wyjście miał tylko jedno > NOGAMI DO PRZODU w trumnie !!! A potem po mafii SLDzPSL rządy przejęła następna mafia POzPSL więc mamy odpowiedź dlaczego Spółdzielnie Mieszkaniowe to do dzisiaj bastion mafii i nomenklatury post-sovieckiej spod Czerwonej Gwiazdy i KODu aby TAK BYŁO JAK BYŁO wspieranej przez nadal nie rozbitą mafię PO,bo PiS ma mnóstwo takich samych czarnych owiec w Polsce jak DOLATA w Gnieźnie !!! Martwi mnie tylko,że z powodu braku wolnej papierowej gazety społeczeństwo Gniezna i Powiatu może dać się nabrać na sztuczki propagandowe TEJ MAFII SLD+PO mającej GRUBĄ KASĘ i niestety po cichu wspieranej przez 1-szą frakcję PiS ZDRAJCY-Statutu PiS,paskudnego BOLSZEWIKA a więc zdrajcy demokracji: ZBIGNIEWA DOLATY !!! Tak więc będziemy mieli do wyboru tylko ludzi z 2-giej frakcji PiS posła Ostrowskiego i senatora Gawła wraz ze wszystkimi działaczami ZG i popieranymi przez nich. PANIE OSTROWSKI-kompozytorze LISTY OCALENIA GNIEZNA-należy dodać więcej członków z Gnieźnieńskich Patriotów,bo tych 2-ch ich przywódców już skundliło się !!!

  25.02.2018 13:25

  Gdzie byliście tyle lat? jakoś tylko swojego t...pilnowaliście

 • Gdyby nie zaplecze, jakie za darmo ma Kujawa w Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ta partyjka już by nie istniała.
  Przecież teraz wszystkie zebrania i konferencje gnieźnieńskie tej partii, są za darmo w spółdzielni .
  Przecież za darmo kserują tam sobie dokumenty, programy i ulotki,.
  Przecież za darmo wykorzystują pracowników spółdzielni do pisania rożnych pism, wniosków,apeli i.t.d.
  Przecież za darmo wieszają na klatkach bloków swoje podobizny przed wyborami.
  Przecież za darmo promują się na jakiś Biegach i spotkaniach noworocznych
  Przecież za darmo podejmują w świetlicy spółdzielni "swoich" emerytów i rencistów.Oj co ja mówię NIE za darmo. Ktoś za to PŁACI !!!
  Płacą za to nie świadomi tego, że ich Ktoś okrada ,
  WSZYSCY SPÓŁDZIELCY. !!
  Chyba 25 tysięcy ludzi jest okradanych co miesiąc, płacąc za wysoki czynsz .

  26.02.2018 11:35

  Sami wybraliście, to teraz nie narzekajce. Boicie sie odezwać z imienia i nazwiska na zebraniach. Oklaski są, a potem pretensje .Spółdzielcy, sobie podziekujcie za to, że nic nie robicie.

 • 24.02.2018 09:21  Odpowiedz na komentarz

  Zdzichu ty już się nigdzie nie pchaj bo znowu pochlasz i cię drapna

 • 24.02.2018 07:56  Odpowiedz na komentarz

  SLD poprze każdego kto zapewni im odpowiednią ilość stołków u koryta. Przecież tam tylu życiowych nieudaczników którzy mimo pięćdziesiątki na karku uczciwą praą nie zdążyło się parać .

 • 23.02.2018 19:31  Odpowiedz na komentarz

  Poprzyjcie- potem jakieś "stołki" dostaniecie. O to tylko przecież wam chodzi.

PODOBNE TEMATY
Stanowisko Rady Powiatowej SLD w Gnieźnie w sprawie planowanych zmian w prawie pracy Sprzeciwiamy się jakimkolwiek antypracowniczym zmianom w prawie pracy. Nieczytelne i skomplikowane przepisy... Sobota, 7 kwietnia 2018
Tadeusz Tomaszewski będzie kandydował w wyborach samorządowych? Tadeusz Tomaszewski, lider SLD w naszym okręgu, najprawdopodobniej będzie kandydował w zbliżających... Poniedziałek, 26 lutego 2018
Gniezno potrzebuje Dziennego Domu Seniora Członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Gnieźnie spotkali się z Prezydentem Gniezna Tomaszem Budaszem... Czwartek, 14 grudnia 2017
Uprawnienia dla działaczy opozycji antykomunistycznej W związku z nowelizacją ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych... Środa, 15 listopada 2017