Logo

Tom Bishop - kameralnie, ale z emocjami! Niezwykły koncert w "Młynie"

Artykuł dodany: Piątek, 23 lutego 2018
Tom Bishop - kameralnie, ale z emocjami! Niezwykły koncert w
REKLAMA

W czwartek, w Klubie Muzycznym "Młyn" w Gnieźnie odbył się niezwykły koncert połączony z seansem filmowym. "Tom Bishop" to projekt, obok którego nie można przejść obojętnie!

ALBUMY ARTYKUŁU:

Koncert podzielony był na dwie części - spektakl muzyczno-filmowy oraz akustyczny koncert Tom Bishop Orchestra w składzie: Olas - wokal, gitary, harmonijka ustna, Rafał Jędruch - saksofon tenorowy u sopranowy, Janusz Lewandowski - kontrabas, Maciej Czarnecki - instrumenty perkusyjne i Michał Matela - piano.

Olas, czyli Aleksander Schmidt - sprawca całego "zamieszania", jakim jest Tom Bishop, czyli humorystycznej, lekko absurdalnej wariacji na temat Don Kichota. Widzowie są świadkami swoistego kolażu, spotkania świata muzyki i światłoczułego obrazu. Inspiracją jest oczywiście powieść Cervantesa, podobno częściowo napisana w więziennej celi. Droga, którą podąża tytułowy bohater wraz ze swoim przyjacielem, jest łudząco podobna do tej, którą kiedyś podróżowali słynni Don Kichot i Sancho Pansa. Czy to przypadek? A może takich współczesnych błędnych rycerzy jest więcej? Może żyją obok nas? Może sami nimi jesteśmy?

Olas na scenie czuje się jak "ryba w wodzie". Śmiało można stwierdzić, że to jego naturalne środowisko. Chociaż koncert był raczej w kameralnym klimacie, nie można powiedzieć, że brakowało emocji i energii. Dało się odczuć fenomenalny kontakt z publicznością. Pozostaje mieć nadzieję, że jeszcze nie raz będzie okazja do zobaczenia Tom Bishop Orchestra na gnieźnieńskiej scenie.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno