Logo

Hockey Series Open w Gnieźnie

Artykuł dodany: Czwartek, 22 lutego 2018
Hockey Series Open w Gnieźnie
REKLAMA

Na przełomie sierpnia i września w Gnieźnie odbędzie się prestiżowa impreza sportowa - turniej Hockey Series Open mężczyzn w hokeju na trawie, czyli pierwszy etap eliminacji do Igrzysk Olimpijskich. W Gnieźnie zagrają reprezentacje Polski, Czech, Węgier, Włoch, Litwy i Ukrainy.

Organizacja turnieju Hockey Series Open mężczyzn w hokeju na trawie to wspólna inicjatywa Prezydenta Miasta Gniezna i Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Decyzję o organizacji imprezy właśnie w Polsce podjęła Światowa Federacja Hokeja. Wskazanym przez PZHT miejscem odbycia się tej prestiżowej imprezy jest Gniezno - Pierwsza Stolica Polski. Impreza odbędzie się w dniach 25 sierpnia do 2 września 2018 r. z udziałem następujących reprezentacji narodowych: Polska, Czechy, Węgry, Włochy, Litwa, Ukraina. Wszyscy jesteśmy przekonani, że współpraca Światowej Federacji, Polskiego Związku Hokeja na Trawie oraz Miasta Gniezna doprowadzi do sukcesu organizacyjnego turnieju Hockey Series Open w hokeju na trawie i przyczyni się do stworzenia warunków do osiągnięcia sukcesu sportowego przez reprezentację Polski.

Zawody w hokeju na trawie w ramach igrzysk olimpijskich rozgrywane są od Letnich Igrzysk Olimpijskich w 1908 r w Londynie. Wówczas odbył się turniej olimpijski mężczyzn. Zawody nie były rozgrywane jedynie podczas igrzysk olimpijskich w Sztokholmie (1912) i Paryżu (1924). Pierwszy turniej dla kobiet rozegrany został w 1980 r. w Moskwie. Po raz ostatni nasi hokeiści na trawie wystąpili na turnieju Igrzysk Olimpijskich w Sydney. Byli wtedy naszym jedynym przedstawicielem gier zespołowych. Awans polskiej reprezentacji  był ogromną niespodzianką.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno