Logo

Olimpiada w Polnych Kwiatach

Artykuł dodany: Poniedziałek, 19 lutego 2018
Olimpiada w Polnych Kwiatach
REKLAMA

Już pod koniec stycznia w Przedszkolu nr 6 "Polne Kwiaty" w Gnieźnie rozpoczęły się przygotowania do zimowych igrzysk olimpijskich w Korei Południowej Pjongczang 2018. W każdym oddziale pani Ania od gimnastyki prowadziła cykl zajęć zapoznających przedszkolaków z symboliką igrzysk (również paraolimpiady), dyscyplinami olimpijskich sportów zimowych i zasadami fair play w sporcie.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Dzieci z wielkim zaangażowaniem i ochotą aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych naśladując prawdziwych zawodników w skokach narciarskich, saneczkarstwie, łyżwiarstwie szybkim i figurowym. Choć dywan w przedszkolnej sali był skocznią narciarską i lodowiskiem, a tunel imitował lodowy tor saneczkowy, to zabawa był wyśmienita. Najwięcej jednak emocji wzbudzała gra zespołowa-hokej na lodzie, podczas której zarówno chłopcy jak i dziewczynki wykazali się sprawnością i zręcznością w prowadzeniu krążka i strzałach do bramki. Wraz z otwarciem igrzysk w przedszkolu pojawił się też sportowy kącik z logo igrzysk, olimpijską flagą, fotosami sportowców i plakatami. Zabawy sportowe kontynuowano w trakcie ferii, przedszkolaki, gotowe na sportowe emocje śledziły też transmisje telewizyjne - relacje ze zmagań polskiej reprezentacji.

Zespół redakcyjny naszego pisemka "Polne Kwiaty" przygotował również okolicznościowe jego wydanie omawiające zimowe dyscypliny sportów olimpijskich. Gazetkę tę otrzymały przedszkolaki na ferie do wspólnego z rodzinami czytania i rozwiązywania proponowanych sportowych zadań. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc przy kopiowaniu pisemka. Wspólnie kibicujemy naszej biało-czerwonej reprezentacji!
 

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno