Logo

Komentarz posłanki do ataku na cudzoziemców w Gnieźnie

Artykuł dodany: Czwartek, 15 lutego 2018
Komentarz posłanki do ataku na cudzoziemców w Gnieźnie
REKLAMA

W ostatni poniedziałek w Gnieźnie, w jednym z lokali w centrum miasta, doszło do ataku na tle narodowościowym na obywateli Maroka. Napastnicy nie przebierali w słowach, wzmocnili komunikat wulgaryzmami, podjęli także próbę zastraszenia obcokrajowców, kierując w ich stronę przyniesioną wiatrówkę.

Wykrzykiwane było hasło "Polska dla Polaków", interweniowała Policja, napastnicy trafili do aresztu i na szczęście, nikomu nic się nie stało. Pozostał jednak niepokój i wiele pytań o losy ideałów wolności, tolerancji i otwartości wobec innych nacji, wielowiekowej tradycji, z której do niedawna jeszcze mogliśmy być dumni.

Mam nadzieję, że nie nastąpił kres zgodnego współistnienia różnych narodowości i wyznań na polskiej ziemi oraz nie wzrosło zagrożenie falą nienawiści wobec wszystkich, którzy inaczej myślą, czują i wyglądają. Chciałabym wierzyć, że tak nie jest, że poniedziałkowa napaść to był głupi, bezmyślny incydent. Dlatego nie można zostawić tej sprawy bez komentarza i oceny. Trzeba ten incydent zdecydowanie napiętnować, powiedzieć STOP! W tym zakresie nie wolno niczego zostawiać przypadkowi. Należy reagować na wszelkie przejawy ksenofobii i uświadamiać wynikające z nich zagrożenia. Musimy pozostać otwarci na świat, na cudzoziemców żyjących w naszym mieście i w naszym kraju. Dlatego też, apelujemy o podejmowanie wszelkich działań edukacyjnych, promujących otwartość na cudzoziemców, chęć porozumienia i dialog międzykulturowy! Nie dopuśćmy do eskalacji takich zachowań!
Paulina Hennig-Kloska
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (5)

Realista
16.02.2018 21:06

Pani Poseł dzięki takiemu myśleniu Pani partia już za chwilę nie będzie gościć w sejmie.

Odpowiedz
Chuck Norris
15.02.2018 20:59

A może by tak nasi GNIEŹNIEŃSCY PATRIOCI OBECNIE W PODZIEMIU poszperali w starych dokumentach skąd to nasze .nowoczesne lewactwo wywodzi się ??? Z daleka to czuć mi RESORTOWYM DZIECKIEM ale kto ulung ???
Skoro ta pani tak garnie się do pomocy obcym społeczeństwom to ma pole do popisu na terenie KPP Gniezno i sprawdzenie czy nadal bezprawnie zatrzymują naszych obywateli w wyziębionych celach aresztu jako osoby po spożyciu alkoholu (z powodu całkowitej likwidacji izby wytrzeźwień w 2006 r za Prezydenta Dziela-i to lekarza),bez zbadania przez lekarza (2 przypadki śmierci w łapskach milicjantów),bez protokołu depozytu,bezprawnie zabierane telefony komórkowe,nie mówiąc już o traktowaniu człowieka itp itp białoruskie metody w KPP Gniezno !!!!!!!
Czekam na publiczną odpowiedź tej pani czy zainteresuje się powyższą sprawą to zgłoszę się do niej po pomoc i może zmienię zdanie o jej partii ???

Odpowiedz
Stachu
15.02.2018 15:48

dziekujemy Pani poseł za tak trafny komentarz, bez Pani bysmy sobie z tym nie poradzili, jeszcze raz bardzo dziekujemy !!!

Odpowiedz
Gniezno
15.02.2018 15:25

ZAPROŚ TYCH NACHODŹCÓW DO SIEBIE NA CHATE

Odpowiedz
Ruda
15.02.2018 11:11

Bardzo mądre słowa, dlatego niech ta pani zaprosi tyle emigrantów do swojego domu ile się da i swieci przykładem jak potrafi świecić w tv. Ponieważ poza gadaniem ta garstka z nowoczesnej aha i wysyłaniu Polaków na ulice nic nie potrafi

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno