Logo

Walentynkowy wieczór z Panną Julie

Artykuł dodany: Wtorek, 13 lutego 2018
Walentynkowy wieczór z Panną Julie
REKLAMA

Gnieźnieńska scena zaprasza do spędzenia nieoczywistych Walentynek, proponując swoim widzom "Pannę Julie" Augusta Strindberga - historię o pożądaniu, statusie i podziałach społecznych. Spektakl zobaczyć będzie można na gnieźnieńskiej scenie 14 lutego o godzinie 19.00.

"Panna Julie" to najbardziej znana sztuka szwedzkiego pisarza, dramaturga, prekursora nowoczesnego te¬atru, od niemal 130 lat grana z powodzeniem na całym świecie. Wychodząc od klasycznego tekstu, twórcy spektaklu zadają pytania o dzi¬siejsze relacje międzyludzkie. Czy we współczesnym społeczeństwie prze¬stały obowiązywać sztywne podziały klasowe, czy może tylko zmieniły swoją formę? Czy dla miłości nie ma żadnych granic, czy też obowiązują w niej pewne nienaruszalne reguły?

Sam Strindberg w przedmowie do "Panny Julie" deklaruje, że jego postaci to nowoczesne charaktery żyjące w epoce przejściowej, bardziej pośpiesznej, histerycznej, niż ta poprzednia. Przedstawił  je jako bardziej rozchwiane, rozbite, jako mieszanki starego z nowym. Panna Julie to charakter nowoczesny - nie dlatego, by półkobieta, wróg mężczyzn, była zjawiskiem nowym, bo zawsze istniała, lecz dlatego, że teraz została odkryta, wystąpiła publicznie i narobiła hałasu - pisze autor. Rozpisany na trójkę postaci dramat z niezwykłą precyzją ukazuje wiwisekcję uczuć i zależności mię¬dzy ludźmi.

Teatr Fredry w Gnieźnie zaprasza na spektakl  w same Walentynki, 14 lutego o godzinie 19.00. Bilety już są dostępne w sprzedaży i można je nabywać w kasie Teatru oraz online na: bilety24.pl. Cena biletów to 35 zł. Spektakl będzie można również zobaczyć w piątek oraz w sobotę. Uwaga! Spieszcie się, ponieważ biletów zostało już niewiele!

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno