Logo

Piękny i praktyczny ogród o każdej porze roku

Artykuł dodany: Poniedziałek, 12 lutego 2018
Piękny i praktyczny ogród o każdej porze roku
REKLAMA

Kochasz przyrodę i najchętniej zamieszkałabyś w ogrodzie pełnym kwiatów, drzew, krzewów i śpiewu ptaków? W takim razie jest to jak najbardziej możliwe. Wystarczy tylko, że zadbasz o swój ogród i sprawisz, że będzie wyglądał magicznie. Wydaje się to bardzo trudnym do osiągnięci zadaniem. Tymczasem wcale nie musi być to trudne i żmudne. Jeśli kochasz rośliny, to urządzanie własnego ogrodu będzie ogromną frajdą i przyjemnością. Jak taki ogród urządzić i o czym pamiętać?

W pierwszej kolejności warto pomyśleć o tym, jakie rośliny chciałabyś mieć w takim ogrodzie. Zwróć uwagę na to, że najlepiej się prezentują rośliny o bardziej egzotycznym wyglądzie, szerokich liściach oraz nietypowych kształtach. Aby dobrze zaplanować rozłożenie wybranych roślin, dobrze jest wszystko rozrysować. Nawet jeśli masz w głowie już gotowych schemat, to może się okazać, że w praktyce będzie on trudny do wykonania lub zabraknie ci miejsca. Dlatego, ważne jest zmierzenie przynajmniej na oko ogrodu i rozrysowanie swoich planów. Dzięki temu, łatwiej będzie ci określić, która kompozycja pasuje, która wymaga przesunięcia czy poprawienia oraz jakie rośliny najlepiej sprawdzą się w danym miejscu.

Przytulnie i praktycznie
Warto w ogrodzie zrobić także miejsce na małą grządkę warzywną. Własne uprawy to bardzo dobry pomysł na dostarczenie do organizmu witamin prosto z natury. Warto pomyśleć wtedy o tunelu foliowym, które w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, ochroni uprawy. Oprócz upraw, należy także pomyśleć o wypoczynku w czasie lata oraz spotkaniach z rodziną czy przyjaciółmi. Ogród jest od tego doskonałym miejscem. Przydadzą się jednak w tym celu meble ogrodowe jak np. stolik i krzesła, lub sofa ogrodowa z ławą. Jednak w upalne dni, ciężko niekiedy wytrzymać w ogrodzie. Dlatego warto zadbać także o zacienienie ogrodu. Jeśli potrzebujesz zacienić mały obszar, to wybierz parasol. Jeżeli jednak chcesz, aby meble ogrodowe były w cieniu, to zdecyduj się na namiot ogrodowy. Możesz go szukać zarówno stacjonarnie, jak i na stronach internetowych takich jak np. homegarden.com.pl/namioty-handlowe.

Imprezy w ogrodzie
Jeśli marzy Ci się urządzenie w ogrodzie większej imprezy jak np. urodziny czy komunia dziecka, to zamiast wynajmować salę, warto rozważyć kupno lub wynajem ogrodowego namiotu imprezowego. Jest to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy lubią imprezy na świeżym powietrzu, ale cenią też sobie cień i dach nad głową. Jeśli namiot zakupisz, to z pewnością przyda ci się na inne okazje rodzinne i imprezy w plenerze. Co więcej, takiej zabawy nie zepsuje nawet nagły deszcz, ponieważ mimo tego, że odbywa się na zewnątrz, to dach chroni przed wszelkimi nieprzewidzianymi zawirowaniami atmosferycznymi.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno