Logo

Wystawa Artura Świtalskiego w czytelni I LO

Artykuł dodany: Niedziela, 11 lutego 2018
Wystawa Artura Świtalskiego w czytelni I LO
REKLAMA

W piątek, w czytelni I LO w Gnieźnie odbył się wernisaż wystawy pt. "Ze szkicownika A-4", na której zaprezentowane zostały grafiki Artura Świtalskiego. Ekspozycja składa się z prac, które powstały na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Jest to zapis chwil i wrażeń, których autor doświadczył w różnych sytuacjach, najczęściej poddając się urokowi natury.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Wystawa jest kolejną prezentacją z cyklu "Artyści poszczególnie". Każdego roku przedstawiany jest inny artysta związany ze środowiskiem gnieźnieńskim. Wernisaż rozpoczął krótki film o autorze prac.

dr Artur Świtalski
człowiek, humanista, designer, nauczyciel

Pracownik naukowy Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - Instytut Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa w zakresie Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa Dziedzictwa Architektonicznego. Od 1996 roku prowadzi własną pracownię Studio EMI. Działa na wielu płaszczyznach: wzornictwo przemysłowe, architektura wnętrz, mebel, grafika i konserwacja zabytków.
W swoim dorobku twórczym ma liczne realizacje z zakresu design'u, architektury wnętrz, wyposażenia wnętrz, elewacji, oraz organizacji przestrzeni zewnętrznej i wewnętrznej, wystawiennictwa i reklamy.

Laureat wielu nagród. Otrzymał m.in.:
  • 2008 Medal - "Zasłużony dla Archidiecezji Gnieźnieńskiej" przyznany przez Kurię Metropolitalną w Gnieźnie i Arcybiskupa Henryka Muszyńskiego.
  • 1993 Stypendium Ministra Kultury i Sztuki.
  • 1992 Stypendium Ministra Kultury i Sztuki.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno