Logo

"Fantastyczne" koty

Artykuł dodany: Niedziela, 11 lutego 2018
REKLAMA

Fantasy to nie tylko smoki, jednorożce i inne nadprzyrodzone stworzenia. Nawet w światach pełnych magii można spotkać zwyczajne zwierzęta, na przykład koty. Czy jednak na pewno nie ma w nich niczego niesamowitego?

ALBUMY ARTYKUŁU:

Koty od dawna posądzano o posiadanie niezwykłych zdolności. Już od starożytności wiązano je z nadludzkimi mocami. Po dziś dzień często pojawiają się w filmach i książkach fantasy. Mruczące czworonogi pojawiają się w powieściach fantastycznych dosyć często i przyjmują role zarówno główne, jak i pomocnicze - jako osobne rasy, doradcy czy też tylko inne formy cielesne magów. A przykłady w każdej kategorii można mnożyć.

O prawdziwych kocich gwiazdach opowiedział dzieciom Wiktor Koliński z Klubu Fantastyki "Fantasmagoria". Okazało się, że istotnym elementem baśni dla dzieci są właśnie koty jako przyjaciele czarownic. Jedna z nich odwiedziła Filię nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. Postać z haczykowatym nosem i długimi potarganymi włosami okazała się, wbrew pozorom sympatyczną czarownicą, która zaprosiła dzieci do wspaniałej kociej zabawy.
źródło: BPMG

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno