Logo

PKP-PLK przekazało 5 mln zł na przebudowę wiaduktu w Gnieźnie

Artykuł dodany: Piątek, 9 lutego 2018
PKP-PLK przekazało 5 mln zł na przebudowę wiaduktu w Gnieźnie
REKLAMA

Są kolejne pieniądze na zmiany w ul. Pod Trzema Mostami. PKP PLK S.A. podpisały porozumienie z Miastem Gniezno przekazując kwotę prawie 5 mln zł na przebudowę ostatniego czynnego wiaduktu. Po zakończonym remoncie w 2019 r. pod wiaduktem samochody będą mogły jeździć w obu kierunkach.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Realizowany przez Miasto Gniezno projekt polegający na rozbudowie układu drogowego ul. Pod Trzema Mostami na odcinku od al. Reymonta do ul. Osiniec wymaga przebudowania wiaduktu kolejowego w ciągu ul. Pod Trzema Mostami przez poszerzenie i pogłębienie jego światła. Po przebudowie ruch samochodowy będzie obywać się w dwóch kierunkach, także pod wiaduktem. Miasto na realizację projektu pozyskało prawie 18 mln zł środków z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, całość projektu (razem z budową odcinka drogi od ul. Słonecznej do ul. Osiniec wraz z infrastrukturą drogową) kosztować będzie 36 mln zł.

Na mocy zawartego 9 lutego 2018 r. porozumienia PKP-PLK S.A. będzie partycypowało we wkładzie własnym tej inwestycji w części dotyczącej wiaduktu kolejowego. Kwota dokładnie 4 953 746,50 zł brutto zostanie przeznaczona wyłącznie na roboty budowlane związane z wiaduktem kolejowym przewidziane na 2019 r.
 

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (2)

PRAWICA
13.02.2018 16:08

Widzę,że Dolata nie ma już ani jednego trolla aby poszczekał na prawdy Chucka.
Ten poseł to faktycznie hańba dla PiS w Gnieźnie i nieszczęście dla miasta.

Odpowiedz
Chuck Norris
11.02.2018 07:03

GDZIE ŚMIERDZI KASĄ TAM CZUĆ DOLATĄ w tym obcisłym garniturku > a przecież powinien być w opozycji i patrzeć na ręce platformuchom szastającym naszymi publicznymi pieniędzmi !!!!!
Już raport NIK pokazał jakim był posłem-nadzorcą publicznych pieniędzy przy rewitalizacji budynków wojskowych na cele PWSZ ale koleżanka Irenka pomogła wszystko zamieść pod dywan !!!
Ten człowiek nie ma za grosz ani WSTYDU ani HONORU a istnieje politycznie tylko z powodu braku wolnych papierowych mediów w Gnieźnie !!!
Ja to na jego miejscu bałbym się wyjść na ulicę w Gnieźnie,bo obawiałbym się,że nagle ktoś mnie opluje więc nie ma sensu kupowania porządnego garnituru.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno