Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

PKP-PLK przekazało 5 mln zł na przebudowę wiaduktu w Gnieźnie

Piątek, 9 lutego 2018
 • PKP-PLK przekazało 5 mln zł na przebudowę wiaduktu w Gnieźnie

Są kolejne pieniądze na zmiany w ul. Pod Trzema Mostami. PKP PLK S.A. podpisały porozumienie z Miastem Gniezno przekazując kwotę prawie 5 mln zł na przebudowę ostatniego czynnego wiaduktu. Po zakończonym remoncie w 2019 r. pod wiaduktem samochody będą mogły jeździć w obu kierunkach.

Realizowany przez Miasto Gniezno projekt polegający na rozbudowie układu drogowego ul. Pod Trzema Mostami na odcinku od al. Reymonta do ul. Osiniec wymaga przebudowania wiaduktu kolejowego w ciągu ul. Pod Trzema Mostami przez poszerzenie i pogłębienie jego światła. Po przebudowie ruch samochodowy będzie obywać się w dwóch kierunkach, także pod wiaduktem. Miasto na realizację projektu pozyskało prawie 18 mln zł środków z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, całość projektu (razem z budową odcinka drogi od ul. Słonecznej do ul. Osiniec wraz z infrastrukturą drogową) kosztować będzie 36 mln zł.

Na mocy zawartego 9 lutego 2018 r. porozumienia PKP-PLK S.A. będzie partycypowało we wkładzie własnym tej inwestycji w części dotyczącej wiaduktu kolejowego. Kwota dokładnie 4 953 746,50 zł brutto zostanie przeznaczona wyłącznie na roboty budowlane związane z wiaduktem kolejowym przewidziane na 2019 r.
 

Napisz komentarz

Komentarze(2)

 • 13.02.2018 16:08  Odpowiedz na komentarz

  Widzę,że Dolata nie ma już ani jednego trolla aby poszczekał na prawdy Chucka.
  Ten poseł to faktycznie hańba dla PiS w Gnieźnie i nieszczęście dla miasta.

 • GDZIE ŚMIERDZI KASĄ TAM CZUĆ DOLATĄ w tym obcisłym garniturku > a przecież powinien być w opozycji i patrzeć na ręce platformuchom szastającym naszymi publicznymi pieniędzmi !!!!!
  Już raport NIK pokazał jakim był posłem-nadzorcą publicznych pieniędzy przy rewitalizacji budynków wojskowych na cele PWSZ ale koleżanka Irenka pomogła wszystko zamieść pod dywan !!!
  Ten człowiek nie ma za grosz ani WSTYDU ani HONORU a istnieje politycznie tylko z powodu braku wolnych papierowych mediów w Gnieźnie !!!
  Ja to na jego miejscu bałbym się wyjść na ulicę w Gnieźnie,bo obawiałbym się,że nagle ktoś mnie opluje więc nie ma sensu kupowania porządnego garnituru.

PODOBNE TEMATY
Dni Pary już od czwartku do niedzieli Dni Pary 2018 to kolejna okazja do zwiedzenia niezwykłego kompleksu kolejowego, jakim jest Parowozownia... Poniedziałek, 21 maja 2018
Powiat odbuduje stację kolei wąskotorowej na Jelonku Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa doczeka się w końcu modernizacji. Kiedyś ważny element komunikacji międzygminnej,... Sobota, 17 lutego 2018
Młodociani wandale zidentyfikowani Zniszczeń ozdobnego murku szacowanych na co najmniej 2 tys. zł dokonali na Placu św. Wojciecha nastoletni... Piątek, 9 lutego 2018
Rozbiórka wiaduktów zakończona Rozbiórka dwóch wiaduktów kolejowych w Gnieźnie nad ulicą Pod Trzema Mostami została oficjalnie zakończona,... Środa, 27 września 2017