Logo

REKLAMA
Plik banneru

PKP-PLK przekazało 5 mln zł na przebudowę wiaduktu w Gnieźnie

Artykuł dodany: Piątek, 9 lutego 2018
PKP-PLK przekazało 5 mln zł na przebudowę wiaduktu w Gnieźnie
REKLAMA

Są kolejne pieniądze na zmiany w ul. Pod Trzema Mostami. PKP PLK S.A. podpisały porozumienie z Miastem Gniezno przekazując kwotę prawie 5 mln zł na przebudowę ostatniego czynnego wiaduktu. Po zakończonym remoncie w 2019 r. pod wiaduktem samochody będą mogły jeździć w obu kierunkach.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Realizowany przez Miasto Gniezno projekt polegający na rozbudowie układu drogowego ul. Pod Trzema Mostami na odcinku od al. Reymonta do ul. Osiniec wymaga przebudowania wiaduktu kolejowego w ciągu ul. Pod Trzema Mostami przez poszerzenie i pogłębienie jego światła. Po przebudowie ruch samochodowy będzie obywać się w dwóch kierunkach, także pod wiaduktem. Miasto na realizację projektu pozyskało prawie 18 mln zł środków z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, całość projektu (razem z budową odcinka drogi od ul. Słonecznej do ul. Osiniec wraz z infrastrukturą drogową) kosztować będzie 36 mln zł.

Na mocy zawartego 9 lutego 2018 r. porozumienia PKP-PLK S.A. będzie partycypowało we wkładzie własnym tej inwestycji w części dotyczącej wiaduktu kolejowego. Kwota dokładnie 4 953 746,50 zł brutto zostanie przeznaczona wyłącznie na roboty budowlane związane z wiaduktem kolejowym przewidziane na 2019 r.
 
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (2)

PRAWICA
13.02.2018 16:08

Widzę,że Dolata nie ma już ani jednego trolla aby poszczekał na prawdy Chucka.
Ten poseł to faktycznie hańba dla PiS w Gnieźnie i nieszczęście dla miasta.

Odpowiedz
Chuck Norris
11.02.2018 07:03

GDZIE ŚMIERDZI KASĄ TAM CZUĆ DOLATĄ w tym obcisłym garniturku > a przecież powinien być w opozycji i patrzeć na ręce platformuchom szastającym naszymi publicznymi pieniędzmi !!!!!
Już raport NIK pokazał jakim był posłem-nadzorcą publicznych pieniędzy przy rewitalizacji budynków wojskowych na cele PWSZ ale koleżanka Irenka pomogła wszystko zamieść pod dywan !!!
Ten człowiek nie ma za grosz ani WSTYDU ani HONORU a istnieje politycznie tylko z powodu braku wolnych papierowych mediów w Gnieźnie !!!
Ja to na jego miejscu bałbym się wyjść na ulicę w Gnieźnie,bo obawiałbym się,że nagle ktoś mnie opluje więc nie ma sensu kupowania porządnego garnituru.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno