Logo

Wzruszający jubileusz Złotych Godów

Artykuł dodany: Czwartek, 8 lutego 2018
Wzruszający jubileusz Złotych Godów
REKLAMA

Pół wieku temu dwadzieścia par z Miasta Gniezna przyrzekło sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Przede wszystkim jednak obiecali darzyć się uczuciem, które - co było widać - mimo wielu lat nie wygasło. 5 lutego 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w obecności Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza wszystkie pary obchodzące zaszczytne, złote gody otrzymały medale oraz moc życzeń.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Pary, które mają za sobą już spędzone wspólnie pół wieku otrzymały medal Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Byli to Państwo: Stanisława i Józef Bryskowie, Danuta i Henryk Chełkowie, Stanisława i Jan Dzielowie, Urszula i Jerzy Frytowie, Maria i Jerzy Kamińscy, Bernadeta i Włodzimierz Klimczakowie, Teresa i Michał Kondelowie, Stanisława i Stanisław Kurowscy, Wiesława i i Jarosław Markowie, Joanna i Wacław Marmurowiczowie, Barbara i Zbysław Podlascy, Irena i Grzegorz Polaszewscy, Grażyna i Stanisław Prusakowie, Krystyna i Roman Przyłuccy, Bożena i Włodzimierz Ratajczakowie, Janina i Wiesław Skórniccy, Henryka i Zygmunt Smaglewscy, Krystyna i Bogdan Wróblowie oraz Teresa i Józef Wróblewscy.

Podczas ceremonii specjalnie wyróżniono jednak małżeństwo z jeszcze dłuższym stażem: Państwa Jadwigę i Jana Superczyńskich, którzy są razem już 55 lat. Prezydent Tomasz Budasz wręczając im upominki oraz pamiątkowe dyplomy zaznaczył, że małżeństwa takie są niezbitym dowodem siły i piękna łączącego ich uczucia.

Wszystkim szacownym jubilatom przybyłym do MOK odśpiewano okolicznościowe sto lat, a prowadzący całą uroczystość Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariusz Kabaciński wręczył paniom bukiety pięknych kwiatów. Na koniec uroczystości był czas na wspólne, pamiątkowe zdjęcia oraz życzenia od przybyłych licznie najbliższych i przyjaciół.

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno