Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dotrzymane obietnice, czyli sukcesy gnieźnieńskich lekarzy

Czwartek, 8 lutego 2018
  • Dotrzymane obietnice, czyli sukcesy gnieźnieńskich lekarzy

Od ponad roku gnieźnieński oddział chirurgii prowadzony jest przez poznańską firmę Sowmed. Po początkowych kontrowersjach, bliska urzeczywistnienia jest obietnica złożona przez dr Aleksandra Sowiera - właściciela firmy, by to właśnie gnieźnianie mieli najlepiej prowadzony oddział chirurgii ze wszystkich wielkopolskich szpitali powiatowych.

Trudne początki
Zmianom, które przeszło rok temu nastąpiły na oddziale chirurgicznym szpitala towarzyszyły z początku spore kontrowersje. Gdy okazało się, że dyrektor zdecydował, by oddział prowadziła wyłoniona w wyniku konkursu firma Sowmed z Poznania, obawiano się, że firma nie sprosta oczekiwaniom mieszkańców i z nieufnością traktowano zapewnienia szefa firmy, Aleksandra Sowiera, że zbuduje w Gnieźnie najlepszy oddział chirurgii wśród wszystkich szpitali powiatowych w województwie.

Pionierskie operacje nowych chirurgów
W krótkim czasie, dzięki nowatorskim i pionierskim operacjom, o oddziale stało się głośno w całej Polsce. Przykładem mogą być m.in. pierwsza w Polsce operacja przepukliny przy użyciu wszczepu z materiału pochodzenia biologicznego, pierwsza w Polsce operacja raka piersi przy użyciu niepromieniotwórczych znaczników magnetycznych, czy pierwsza w Polsce operacja rekonstrukcji piersi po mastektomii, w której wykorzystano innowacyjną, długo-wchłanialną siatkę TIGR.

Dla pacjentów istotna jest również codzienna praca. To m.in. właśnie ocenie tej pracy, a dokładniej sposobu realizacji umowy między firma Sowmed, a szpitalem poświęcony był raport kontroli NIK z kwietnia zeszłego roku. Raport nie tylko nie stwierdził żadnych nieprawidłowości, ale również nie wskazał żadnych wytycznych pokontrolnych, jednoznacznie kończąc wątpliwości dotyczące przeprowadzonego konkursu i sposobu świadczenia usług przez Sowmed.

Najnowszym potwierdzeniem jakości współpracy szpitala z firmą Sowmed jest pozytywna ocena szpitala, wyrażona przez członków rady powiatu gnieźnieńskiego podczas ostatniego spotkania rady w styczniu tego roku. Członkowie rady, którzy byli wcześniej sceptycznie nastawieni przyznali, że zmiany są korzystne dla pacjentów i świadczonych dla nich usług.

Przyszłość współpracy
Czego gnieźnieńscy pacjenci mogą się spodziewać w przyszłości? Firma Sowmed nieustannie się rozwija i stawia na kompleksową opiekę pacjentów: od wczesnej i precyzyjnej diagnozy, poprzez odpowiednie prowadzenie leczenia, aż do wyboru, w razie takiej konieczności rodzaju operacji. W Szpitalu im. F. Raszei, którego oddział chirurgiczny prowadzony jest już od 7 lat przez firmę SOWMED, udało się stworzyć unikalny w Polsce ośrodek kompleksowego leczenie pacjentów z chorobami trzustki i wątroby z wykorzystywaniem technik minimalnie inwazyjnych, ale także największych operacji chirurgicznych - resekcji trzustki. Oznaczać to będzie zaoferowanie kompleksowej opieki również pacjentom szpitala w Gnieźnie.
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(3)

PODOBNE TEMATY
17 zastępów Straży Pożarnej gasiło las w Cielimowie W piątek o godzinie 13:15 jednostki Straży Pożarnej z całego powiatu gnieźnieńskiego udały się na miejsce... Sobota, 23 marca 2019
Samobósjtwo czy nieszczęśliwy wypadek? Z wieżowca wypadł mężczyzna W piątek ok. godz. 18.30 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o mężczyźnie, który wypadł lub wyskoczył... Piątek, 22 marca 2019
Uciekał motocyklem przed Policją! Zakończył jazdę na drzewie W czwartek, 21 marca, ok. godz. 14.00 w Ułanowie rozpoczął się pościg za motocyklistą. Niestety akcja... Piątek, 22 marca 2019
Czy Miasto sfinansuje program in vitro? Radni miejscy zaproponowali, aby samorząd finansował program in vitro. Wszystko wskazuje na to, że projekt... Czwartek, 21 marca 2019