Logo

Dotrzymane obietnice, czyli sukcesy gnieźnieńskich lekarzy

Artykuł dodany: Czwartek, 8 lutego 2018
Dotrzymane obietnice, czyli sukcesy gnieźnieńskich lekarzy
REKLAMA

Od ponad roku gnieźnieński oddział chirurgii prowadzony jest przez poznańską firmę Sowmed. Po początkowych kontrowersjach, bliska urzeczywistnienia jest obietnica złożona przez dr Aleksandra Sowiera - właściciela firmy, by to właśnie gnieźnianie mieli najlepiej prowadzony oddział chirurgii ze wszystkich wielkopolskich szpitali powiatowych.

Trudne początki
Zmianom, które przeszło rok temu nastąpiły na oddziale chirurgicznym szpitala towarzyszyły z początku spore kontrowersje. Gdy okazało się, że dyrektor zdecydował, by oddział prowadziła wyłoniona w wyniku konkursu firma Sowmed z Poznania, obawiano się, że firma nie sprosta oczekiwaniom mieszkańców i z nieufnością traktowano zapewnienia szefa firmy, Aleksandra Sowiera, że zbuduje w Gnieźnie najlepszy oddział chirurgii wśród wszystkich szpitali powiatowych w województwie.

Pionierskie operacje nowych chirurgów
W krótkim czasie, dzięki nowatorskim i pionierskim operacjom, o oddziale stało się głośno w całej Polsce. Przykładem mogą być m.in. pierwsza w Polsce operacja przepukliny przy użyciu wszczepu z materiału pochodzenia biologicznego, pierwsza w Polsce operacja raka piersi przy użyciu niepromieniotwórczych znaczników magnetycznych, czy pierwsza w Polsce operacja rekonstrukcji piersi po mastektomii, w której wykorzystano innowacyjną, długo-wchłanialną siatkę TIGR.

Dla pacjentów istotna jest również codzienna praca. To m.in. właśnie ocenie tej pracy, a dokładniej sposobu realizacji umowy między firma Sowmed, a szpitalem poświęcony był raport kontroli NIK z kwietnia zeszłego roku. Raport nie tylko nie stwierdził żadnych nieprawidłowości, ale również nie wskazał żadnych wytycznych pokontrolnych, jednoznacznie kończąc wątpliwości dotyczące przeprowadzonego konkursu i sposobu świadczenia usług przez Sowmed.

Najnowszym potwierdzeniem jakości współpracy szpitala z firmą Sowmed jest pozytywna ocena szpitala, wyrażona przez członków rady powiatu gnieźnieńskiego podczas ostatniego spotkania rady w styczniu tego roku. Członkowie rady, którzy byli wcześniej sceptycznie nastawieni przyznali, że zmiany są korzystne dla pacjentów i świadczonych dla nich usług.

Przyszłość współpracy
Czego gnieźnieńscy pacjenci mogą się spodziewać w przyszłości? Firma Sowmed nieustannie się rozwija i stawia na kompleksową opiekę pacjentów: od wczesnej i precyzyjnej diagnozy, poprzez odpowiednie prowadzenie leczenia, aż do wyboru, w razie takiej konieczności rodzaju operacji. W Szpitalu im. F. Raszei, którego oddział chirurgiczny prowadzony jest już od 7 lat przez firmę SOWMED, udało się stworzyć unikalny w Polsce ośrodek kompleksowego leczenie pacjentów z chorobami trzustki i wątroby z wykorzystywaniem technik minimalnie inwazyjnych, ale także największych operacji chirurgicznych - resekcji trzustki. Oznaczać to będzie zaoferowanie kompleksowej opieki również pacjentom szpitala w Gnieźnie.
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (3)

Swojak
14.04.2018 19:10

co to za brednie. Ludzie, nie wierzcie temu.Przetrzymali mojgo kumla 10 godzin. Operowali go umierającego. Już nie żyje.Taka wielkanoc była.

Odpowiedz
Pacjent
08.02.2018 21:42

Gratulacje ! I tak trzymać !

Odpowiedz
Abcd
08.02.2018 19:07

Hłe hŁE. Kolejny art pod tytułem ZAKLINANIE RZECZYWISTOŚCI

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno