Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Łapali pijanych kierowców

Środa, 7 lutego 2018
  • Łapali pijanych kierowców

Policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzili na drogach powiatu gnieźnieńskiego akcję pod nazwą "Alkohol i Narkotyki". Głównym jej celem było eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Wzmożone działania miały również za zadanie ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych. Mundurowi podczas kontroli drogowych sprawdzili trzeźwość prawie 400 kierowców. Wszyscy byli trzeźwi.

Podczas działań, które odbyły się w poniedziałek, 5 lutego policjanci przebadali prawie 400 kierowców. Wszyscy byli trzeźwi.

Alkohol, brawura, brak wyobraźni i rozsądku to tylko kilka przyczyn groźnych zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Apelujemy również do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.

Nie bądźmy obojętni. Reagujmy w każdej tego typu sytuacji. Za kilka kilometrów pijany kierowca może zabić! Alkohol nie idzie w parze z bezpieczeństwem! Włączmy myślenie! Akcja Alkohol i Narkotyki to jedna z wielu inicjatyw policjantów drogówki, aby na naszych drogach było bezpiecznie.
źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • 07.02.2018 21:19  Odpowiedz na komentarz

    Co zatytuł artykułu!!! "Łapali" czyli z góry wiedzieli że na pęczki a tu na szczęście nikt taki się nie znalazł,wystarczyło zwykłe badanie stanu trzeźwości .

PODOBNE TEMATY
Areszt za znaczną ilość narkotyków Policjanci z Gniezna namierzyli i zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który posiadał znaczne ilości narkotyków.... Poniedziałek, 21 stycznia 2019
Kolejna ofiara metody "na policjanta" Oszust podszył się pod funkcjonariusza CBŚP. Ofiarą padła 61-letnia gnieźnianka. Poniedziałek, 21 stycznia 2019
Pożar domku letniskowego w Wiekowie W poniedziałek, 21 stycznia, o godzinie 7.20 do Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie... Poniedziałek, 21 stycznia 2019
Półkolonie w Ruchocinku i pożar w lesie 16 stycznia o godz. 11.00 strażacy z OSP Witkowo udali się do Ruchocinka, gdzie w świetlicy wiejskiej... Poniedziałek, 21 stycznia 2019