Logo

REKLAMA
Plik banneru

Łapali pijanych kierowców

Artykuł dodany: Środa, 7 lutego 2018
Łapali pijanych kierowców
REKLAMA

Policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzili na drogach powiatu gnieźnieńskiego akcję pod nazwą "Alkohol i Narkotyki". Głównym jej celem było eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Wzmożone działania miały również za zadanie ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych. Mundurowi podczas kontroli drogowych sprawdzili trzeźwość prawie 400 kierowców. Wszyscy byli trzeźwi.

Podczas działań, które odbyły się w poniedziałek, 5 lutego policjanci przebadali prawie 400 kierowców. Wszyscy byli trzeźwi.

Alkohol, brawura, brak wyobraźni i rozsądku to tylko kilka przyczyn groźnych zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Apelujemy również do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.

Nie bądźmy obojętni. Reagujmy w każdej tego typu sytuacji. Za kilka kilometrów pijany kierowca może zabić! Alkohol nie idzie w parze z bezpieczeństwem! Włączmy myślenie! Akcja Alkohol i Narkotyki to jedna z wielu inicjatyw policjantów drogówki, aby na naszych drogach było bezpiecznie.
źródło: Policja
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

Vicha2
07.02.2018 21:19

Co zatytuł artykułu!!! "Łapali" czyli z góry wiedzieli że na pęczki a tu na szczęście nikt taki się nie znalazł,wystarczyło zwykłe badanie stanu trzeźwości .

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno