moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

I-szy Festiwal Nauki i Sztuki

Czwartek, 19 maja 2011
  • I-szy Festiwal Nauki i Sztuki

W minionym tygodniu gmina Witkowo była pełna ciekawych wydarzeń kulturalnych. Wszystko za sprawą I-szego Festiwalu Nauki i Sztuki, który odbywał się w dniach od 9 do 14 maja. Organizatorem przedsięwzięcia, nad którym honorowy patronat objął burmistrz Krzysztof Szkudlarek był Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji przy współudziale palcówek oświatowych oraz Urzędu Gminy i Miasta Witkowo.

Przez cały tydzień na mieszkańców gminy czekały liczne wystawy, koncerty, warsztaty, wycieczki oraz wiele innych atrakcji, które odbywały się w ośrodku kultury, placówkach oświatowych oraz na świeżym powietrzu. Jak wskazuje nazwa festiwal łączył w sobie zarówno elementy dydaktyki jak i rozrywki. Był doskonałą okazją do zdobycia nowej wiedzy i zaprezentowania swoich artystycznych talentów szerszej publiczności. W pierwszych dwóch dniach na młodzież czekały takie atrakcje, jak: wycieczka do poznańskiego ZOO, warsztaty dla instrumentalistów czy Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży, podczas którego uczniowie prezentowali publiczności swoje liczne talenty i pasje.
W trzecim dniu festiwalu, czyli w środę młodzież miała możliwość udziału w ciekawych warsztatach dotyczących zastosowania origami w matematyce, w czasie trwania których mogli w zabawny sposób poszerzyć swoją wiedzę. Drugą propozycją organizatorów przewidzianą na ten dzień był wyjazd do obserwatorium astronomicznego w Piwnicach pod Toruniem, z którego skorzystało bardzo wielu chętnych.
W czwartek na uczestników festiwalu czekały kolejne atrakcje. Pierwszą z nich były warsztaty twórczego myślenia oraz przeznaczone dla najmłodszych dzieci warsztaty konstrukcyjne, plastyczne i muzyczne, które odbyły się w Przedszkolu Miejskim „Bajka”. Czwartek był także ostatnim dniem trwającego trzy dni Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży.
Przepełniony kulturalnymi propozycjami był również piątek. Mieszkańcy mieli możliwość obejrzenia prezentacji dotyczącej niemieckiej gminy Am Dobrock współpracującej z gminą Witkowo. Dla uczniów zorganizowana została natomiast plenerowa lekcja historii w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy oraz warsztaty qullingu, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3 w Witkowie.
Ostatnim dniem festiwalu była sobota. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Dezyderego Chłapowskiego odbyło się wtedy dyktando pod nazwą: „Mistrz Ortografii Witkowo 2011”. Nazwisko zwycięzcy ogłoszone zostanie w tym tygodniu. Akcentem kończącym i podsumowującym I Festiwal Nauki i Sztuki był „Wieczór Muzyki i Tańca”, który odbył się na placu targowym. Podczas trwającej ponad dwie godziny imprezy mieszkańcy mieli okazję do obejrzenia pokazów pierwszej pomocy, występów zespołów wokalnych i tanecznych działających przy ośrodku kultury oraz zespołu folklorystycznego „Mielżyniacy”. Na zakończenie odbył się koncert Orkiestry Dętej OSP ze Słupcy wraz z pokazem musztry paradnej, który z zaciekawieniem oglądała spora grupa Witkowian.
I Festiwal Nauki i Sztuki zakończył się sukcesem. Główny cel festiwalu jakim było zaktywizowanie mieszkańców do czynnego udziału w wydarzeniach kulturalnych został w pełni osiągnięty. Przez cały tydzień jego trwania zarówno młodzież jak i osoby starsze miały możliwość skorzystania z przygotowanych atrakcji oraz ciekawego spędzenia wolnego czasu, a także poszerzenia swoich horyzontów i rozwijania pasji podczas różnotematycznych warsztatów, wyjazdów edukacyjnych czy przeglądów artystycznych. Pierwsza edycja festiwalu pokazała, że witkowianie są otwarci na propozycje kulturalne i z chęcią biorą w nich udział czerpiąc przy tym wiele radości i satysfakcji. Tak duża liczba uczestników potwierdziła fakt, że zasadne jest organizowanie imprez, podczas których zarówno młodzież, jak i dorośli mogą się dobrze bawić i uczyć nowych rzeczy.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim instytucjom, wykonawcom oraz uczestnikom za pomoc w realizacji projektu.

źródło: www.witkowo.pl

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Samolot Dromader opryskuje lasy Nadleśnictwo Gniezno prowadzi akcję chemicznego zabiegu ratowniczego w lasach na podległym terenie.... Czwartek, 21 maja 2020
16-latek pobity przez grupę mężczyzn! Sportowiec musiał przerwać treningi We wtorek, 28 kwietnia, ok. godz. 17.00 na ul. Zamiejskiej w Gnieźnie doszło do pobicia 16-letniego... Wtorek, 5 maja 2020
Pracowity weekend Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego Okres długiego weekendu był czasem intensywnej pracy patroli z Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.... Wtorek, 5 maja 2020
Dzielnicowy z Czerniejewa realizuje zadanie priorytetowe Dzielnicowy rejonu nr I gmina Czerniejewo informuje o wdrożeniu "Planu Działania Priorytetowego" w miejscowości... Wtorek, 5 maja 2020