Logo

REKLAMA
Plik banneru

Puzzle, "planszówki" oraz gry karciane, czyli sposoby na zimowe wieczory

Artykuł dodany: Niedziela, 4 lutego 2018
Puzzle,
REKLAMA

W ostatnim czasie pogoda nie sprzyja wychodzeniu z domu. Jak można spędzić zimowe wieczory w czterech ścianach? Coraz częściej sięgamy po krzyżówki, gry planszowe, puzzle oraz karty do gry.

Wydawało by się, że w dobie wszechobecnych komputerów, smartfonów, nowinek technologicznych, takie formy spędzania czasu jak planszówki, układanie puzzli, domino, czy gra w karty odejdą w zapomnienie. Okazuje się jednak, że coraz chętniej sięgamy na dno szafy i przypominamy sobie, jak spędzaliśmy wolne chwile jeszcze kilka lat temu.

Nowe gry. Czy boimy się je poznawać?
W sklepach coraz częściej można spotkać gry planszowe - zarówno znane nam od wielu lat, jak i nowe. Jak pokazują statystyki sprzedaży, coraz chętniej kupujemy nieznane nam "planszówki" o średnim stopniu trudności. Poznanie i nauka tego typu gier zajmuje maksymalnie kilka godzin.

Puzzle - zabawa dla całej rodziny
Układanie puzzli to świetny pomysł na spędzanie wolnego w domu i zaangażowanie całej rodziny do wspólnej zabawy. Śmiało można powiedzieć, że przy tym zajęciu nie ma ograniczeń wiekowych. Dodatkowo trenujemy umiejętność współpracy w grupie, co przyda nam się również m.in. w życiu zawodowym.

Karty, czyli rozrywka przy sąsiedzkim stole
Gra w karty od wielu pokoleń łączy ludzi. Jest to doskonały sposób na wieczorne spotkanie z sąsiadami. Nie sposób wymienić wszystkich gier, jednak jedną z najpopularniejszych jest poker. Nie jest to jednak prosta rozgrywka. Zasady gry w pokera są stosunkowe łatwe do zrozumienia, jednak opierają się również na przemyślanej strategii, znajomości rachunku prawdopodobieństwa oraz na aspektach psychologicznych. Pierwsze zapiski o tej grze sięgają lat '30 XIX wieku.
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno