Logo

REKLAMA
Plik banneru

Policjanci odzyskali skradzionego laptopa

Artykuł dodany: Piątek, 2 lutego 2018
Policjanci odzyskali skradzionego laptopa
REKLAMA

Dzięki dociekliwości policjantów referatu patrolowo-interwencyjnego odzyskano laptopa, który wcześniej 44-latek ukradł z terenu jednej z kamienic. Odnaleziony sprzęt dwa dni później wrócił do prawowitego właściciela - obywatela Ukrainy, a sprawca usłyszał zarzut kradzieży.

27 stycznia po godzinie 9.00 gnieźnieński dyżurny odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że na klatce schodowej kamienicy przy ulicy Łubieńskiego w Gnieźnie przebywa nieznany, najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna. Na miejsce udali się funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego, którzy go wylegitymowali. Okazało się, że jest to  44-letni mieszkaniec gminy Łubowo. Stróże prawa zauważyli, że pod kurtką mężczyzna próbuje coś ukryć. Był to laptop. Legitymowany na początku rozmowy twierdził, że należy do niego, zaraz potem powiedział, że znalazł go na przystanku autobusowym, a na końcu, że znalazł go w bramie, przy schodach prowadzących do jednej z kamienic na ul. Wawrzyńca. Stróże prawa sprawdzili urządzenie w policyjnych systemach, ale nie figurowało jako utracone. Policjanci zatrzymali laptopa do wyjaśnienia. Po wykonaniu czynności 44-latek został zwolniony.

Dwa dni później, czyli 29 stycznia, do komendy przyszedł obywatel Ukrainy. Twierdził, że dwa dni wcześniej skradziono mu laptopa. Zgłaszający opisał szczegółowo przedmiot. Powiedział również, że na kilka minut zostawił go bez opieki na parterze kamienicy przy ul. Tumskiej, a gdy wrócił już go nie było. Policjanci szybko powiązali fakty. Po rozpoznaniu sprzętu przez pokrzywdzonego zwrócili mu komputer. Sprawca natomiast usłyszał zarzut kradzieży laptopa, do którego się przyznał.

Za to przestępstwo grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
 
źródło: Policja
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno