Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

6 pomysłów na odpoczynek po pracy

Poniedziałek, 5 lutego 2018
 • 6 pomysłów na odpoczynek po pracy

Natłok obowiązków w pracy, presja oraz głębokie psychiczne zaangażowanie w sprawy zawodowe sprawiają, że permanentnie czujemy się zmęczeni i ciężko przychodzi nam stawianie czoła trudom kolejnych zadań. Praca po pracy oraz myślenie o obowiązkach w czasie wolnym sprawia, że stajemy się mniej zaangażowani i efektywni. Zapracowani ludzie nie zdają sobie sprawy, jak ważny jest odpoczynek od pracy, czyli całkowite zaprzestanie zarówno wykonywania obowiązków służbowych, jak i myślenia o pracy poza jej godzinami. Odcięcie się od zawodowej sfery jest konieczne dla zachowania zdrowia psychicznego i fizycznego. Tak samo jak w przypadku uprawiania sportów - sam trening jest tak samo ważny, jak regeneracja i odpoczynek.

 1. Po prostu się zrelaksuj
  Typowy relaks niewątpliwie powinien towarzyszyć naszej codzienności. Aby odpocząć po ciężkim dniu w pracy czasami wystarczy długa gorąca kąpiel z dodatkami olejków eterycznych, kilkuminutowa drzemka czy nawet wypita bez pośpiechu herbata. Bardzo ważne jest bowiem, aby pozwolić sobie w ciągu dnia na chwilę całkowitego wyciszenia.
 2. Realizuje swoje pasje
  Wyjście z biura wcale nie oznacza zakończenia pracy. Bardzo często zostawiamy tam głowę, a to nie pozwala na skuteczny odpoczynek. Doskonałym sposobem na całkowite odcięcie się od zawodowych problemów jest realizowanie swoich pasji. Kurs tańca modelarstwo czy literatura sprawią, że na chwilę zatracając się w swoim hobby, zupełnie zapominamy o pracy.
 3. Zorganizuj weekend poza domem
  Bardzo często po opuszczeniu bura czy firmy czeka nas drugi etat w domu. Lista obowiązków domowych do wykonania po pracy może być naprawdę długa. Weekendowy wypad w góry lub nad jezioro to świetny sposób na odcięcie się od codziennych zajęć i naładowanie baterii na łonie natury.
 4. Rozruszaj mięśnie
  Bez względu na to czy pracujesz za biurkiem, czy też wykonujesz ciężką pracę fizyczną sport oraz wszelka aktywność fizyczna z pewnością pomogą Ci się zrelaksować. Zdrowe zmęczenie i wysiłek pozbawią Twoją głowę negatywnych myśli, a uwolnione podczas wysiłku endorfiny na kilka godzin utrzymają Cię w dobrym nastroju.
 5. Zadbaj o zdrowy sen
  Zdrowy sen to podstawa wypoczynku. Grający w tle telewizor czy radio być może niektórym z nas pomagają szybciej zasnąć, z pewnością jednak nie wpływają pozytywnie na higienę snu. Aby nasz nocny wypoczynek był efektywny musimy zadbać o kilka zasadniczych kwestii. Przede wszystkim, w pomieszczeniu, w którym śpimy powinno być maksymalnie ciemno i cicho. Warto również dopilnować, aby nasza sypialnia była regularnie wietrzona.
 6. Oddaj trochę czasu rodzinie i przyjaciołom
  Spacer z dziećmi czy kino z przyjaciółką? Nic nie działa tak kojąco na nasze nerwy i zmęczenie jak czas spędzony z najbliższymi. Po długim dniu w pracy, trudnych rozmowach o targetach i planach firmy, stresujących spotkaniach z przełożonymi etc. czy nie miło jest porozmawiać o rzeczach zupełnie z nią nie związanych? Np. karkówce z matematyki, nowych butach na jesień czy innych bardzo ważnych drobiazgach?

Jest bardzo wiele sposobów na wypoczynek po pracy. Jeżeli jednak, żaden z nich nie pomaga nam się oderwać od trudów zawodowej codzienności warto pomyśleć o zmianie warunków zatrudnienia. Warto w tym celu regularnie przeglądać oferty pracy dostępne na przykład na popularnych serwisach internetowych, takich jak Pracuj.pl.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Pierwsze posiedzenie kapituły konkursu "Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2017-2019" Piotr Gruszczyński, Starosta Gnieźnieński oraz Stefan Pokładecki, Starszy Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości... Poniedziałek, 14 stycznia 2019
Łukasz Kaszyński p.o. dyrektora Wydziału Edukacji Informujemy, że w dniu 14 stycznia br. Pan Łukasz Kaszyński został powołany przez Starostę Gnieźnieńskiego... Poniedziałek, 14 stycznia 2019
Punkt wydawania EKUZ oraz rejestracji w ZIP - 14 stycznia w Starostwie Wielkopolski Oddział NFZ uruchomi w poniedziałek, 14 stycznia br., w siedzibie Starostwa Powiatowego... Wtorek, 8 stycznia 2019
WIG i WIPH, czyli Gniezno izbami stoi! Wielkopolska Izba Gospodarcza i Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa - to dwie organizacje zrzeszające... Poniedziałek, 7 stycznia 2019