Logo

REKLAMA
Plik banneru

6 pomysłów na odpoczynek po pracy

Artykuł dodany: Poniedziałek, 5 lutego 2018
6 pomysłów na odpoczynek po pracy
REKLAMA

Natłok obowiązków w pracy, presja oraz głębokie psychiczne zaangażowanie w sprawy zawodowe sprawiają, że permanentnie czujemy się zmęczeni i ciężko przychodzi nam stawianie czoła trudom kolejnych zadań. Praca po pracy oraz myślenie o obowiązkach w czasie wolnym sprawia, że stajemy się mniej zaangażowani i efektywni. Zapracowani ludzie nie zdają sobie sprawy, jak ważny jest odpoczynek od pracy, czyli całkowite zaprzestanie zarówno wykonywania obowiązków służbowych, jak i myślenia o pracy poza jej godzinami. Odcięcie się od zawodowej sfery jest konieczne dla zachowania zdrowia psychicznego i fizycznego. Tak samo jak w przypadku uprawiania sportów - sam trening jest tak samo ważny, jak regeneracja i odpoczynek.

 1. Po prostu się zrelaksuj
  Typowy relaks niewątpliwie powinien towarzyszyć naszej codzienności. Aby odpocząć po ciężkim dniu w pracy czasami wystarczy długa gorąca kąpiel z dodatkami olejków eterycznych, kilkuminutowa drzemka czy nawet wypita bez pośpiechu herbata. Bardzo ważne jest bowiem, aby pozwolić sobie w ciągu dnia na chwilę całkowitego wyciszenia.
 2. Realizuje swoje pasje
  Wyjście z biura wcale nie oznacza zakończenia pracy. Bardzo często zostawiamy tam głowę, a to nie pozwala na skuteczny odpoczynek. Doskonałym sposobem na całkowite odcięcie się od zawodowych problemów jest realizowanie swoich pasji. Kurs tańca modelarstwo czy literatura sprawią, że na chwilę zatracając się w swoim hobby, zupełnie zapominamy o pracy.
 3. Zorganizuj weekend poza domem
  Bardzo często po opuszczeniu bura czy firmy czeka nas drugi etat w domu. Lista obowiązków domowych do wykonania po pracy może być naprawdę długa. Weekendowy wypad w góry lub nad jezioro to świetny sposób na odcięcie się od codziennych zajęć i naładowanie baterii na łonie natury.
 4. Rozruszaj mięśnie
  Bez względu na to czy pracujesz za biurkiem, czy też wykonujesz ciężką pracę fizyczną sport oraz wszelka aktywność fizyczna z pewnością pomogą Ci się zrelaksować. Zdrowe zmęczenie i wysiłek pozbawią Twoją głowę negatywnych myśli, a uwolnione podczas wysiłku endorfiny na kilka godzin utrzymają Cię w dobrym nastroju.
 5. Zadbaj o zdrowy sen
  Zdrowy sen to podstawa wypoczynku. Grający w tle telewizor czy radio być może niektórym z nas pomagają szybciej zasnąć, z pewnością jednak nie wpływają pozytywnie na higienę snu. Aby nasz nocny wypoczynek był efektywny musimy zadbać o kilka zasadniczych kwestii. Przede wszystkim, w pomieszczeniu, w którym śpimy powinno być maksymalnie ciemno i cicho. Warto również dopilnować, aby nasza sypialnia była regularnie wietrzona.
 6. Oddaj trochę czasu rodzinie i przyjaciołom
  Spacer z dziećmi czy kino z przyjaciółką? Nic nie działa tak kojąco na nasze nerwy i zmęczenie jak czas spędzony z najbliższymi. Po długim dniu w pracy, trudnych rozmowach o targetach i planach firmy, stresujących spotkaniach z przełożonymi etc. czy nie miło jest porozmawiać o rzeczach zupełnie z nią nie związanych? Np. karkówce z matematyki, nowych butach na jesień czy innych bardzo ważnych drobiazgach?

Jest bardzo wiele sposobów na wypoczynek po pracy. Jeżeli jednak, żaden z nich nie pomaga nam się oderwać od trudów zawodowej codzienności warto pomyśleć o zmianie warunków zatrudnienia. Warto w tym celu regularnie przeglądać oferty pracy dostępne na przykład na popularnych serwisach internetowych, takich jak Pracuj.pl.
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno