Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wypadek w Komorowie. Dwie osoby w szpitalu

Piątek, 26 stycznia 2018
 • Wypadek w Komorowie. Dwie osoby w szpitalu

W czwartek, 25 stycznia, o godzinie 11.00 w miejscowości Komorowo w gminie Kłecko doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku wypadku do szpitala z obrażeniami ciała trafiły dwie osoby. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, kierujący samochodem marki Peugeot, 38-letni mieszkaniec Kórnika, jadąc od strony Gniezna w kierunku Kiszkowa na łuku drogi w lewo, podczas wyprzedzania na podwójnej ciągłej stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z samochodem osobowym marki Mazda, kierowanym przez 56-letniego mieszkańca gminy Kłecko. W wyniku zderzenia Peugeot przemieścił się na lewe pobocze.

Karetki pogotowia z obrażeniami ciała przewiozły do szpitala kierowcę Peugeota oraz pasażerkę Mazdy.

Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego uczestnicy byli trzeźwi. Pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu depozytowym.
 
tekst: KPP Gniezno
foto: OSP Kłecko

Napisz komentarz

Komentarze(5)

 • 28.01.2018 10:08  Odpowiedz na komentarz

  W tym przypadku masz rację. Ale tam często dochodzi do wypadków kiedy nawet nikt nie wyprzedza. Polecam się tam przejechać kiedy nawierzchnia jest mokra, brak znaku ostrzegającego a dużo nie brakuje aby przy 90 km/h znaleźć się w polu.

  28.01.2018 21:34

  Znaki należy dostrzegać na drodze,jest tam znak A-4 z informacją o 4 niebezpiecznych zakrętach i prędkość należy dostosować do panujących warunków na drodze. Lekceważenie tej zasady właśnie skutkuje tym o czym piszesz i wielu już o tym się przekonało,jest tam krzyż świadczący o śmierci 2 osób do której przyczyniła się młoda kobieta skutkiem niedostosowania prędkości.

 • Nie rozumiesz ? "na łuku drogi w lewo,podczas wyprzedzania na podwójnej ciągłej" a więc stan drogi nie ma tutaj znaczenia a jedynie piractwo drogowe.

 • Nie rozumiem jednego. Tam tak często dochodzi do wypadków. Ten łuk drogi jest źle wyprofilowany. Czy policja i straż nie prowadzą statystyk. Czy nikt nie widzi tego że jest to bardzo niebezpieczne miejsce ???

 • Kolejny bezmyślny pirat drogowy, mam nadzieję że pozostanie mu pamiątka do końca życia oprócz dolegliwości finansowo-karnych za umyślne doprowadzenie do wypadku i narażenie innego uczestnika drogowego na śmierć. Ubezpieczyciel w takim przypadku całość kosztów ściągnie od "pirata drogowego" a nie obciąży kosztami innych ubezpieczonych. Bezmyślność i głupota kosztuje i niech sam za to płaci.

PODOBNE TEMATY
Strażacy ochotnicy podnosili swoje kompetencje 12 stycznia w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie miało miejsce szkolenie dla 52 wolontariuszy... Wtorek, 15 stycznia 2019
Jedna osoba ranna w pożarze mieszkanie przy ul. Sobieskiego w Gnieźnie Dzisiaj ok godz. 10.40 służby ratunkowe zostały powiadomione o pożarze mieszkanie przy ul. Sobieskiego... Wtorek, 15 stycznia 2019
Kilka kolizji w jednym czasie 11 stycznia o godzinie 17.20 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów w Wiekowie.... Niedziela, 13 stycznia 2019
Kolejny wypadek Amerykanów! Żołnierze są ranni Dzisiaj ok. godz. 10.30 w Lipkach (gm. Czerniejewo) doszło do wypadku z udziałem żołnierzy amerykańskich.... Niedziela, 13 stycznia 2019