Logo

Przedszkole w Fałkowie wyznacznikiem standardu edukacji w Gminie Łubowo

Artykuł dodany: Poniedziałek, 29 stycznia 2018
Przedszkole w Fałkowie wyznacznikiem standardu edukacji w Gminie Łubowo
REKLAMA

W październiku 2017 roku w Fałkowie, w Gminie Łubowo, powstało przedszkole współfinansowane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 - 2020, działania 9.3.1 "Inwestowanie w rozwój infrastruktury przedszkolnej", projekt pn.: "Budowa przedszkola w Fałkowie". Dziś, po trzech miesiącach funkcjonowania, przyszedł czas na małe podsumowanie.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Przedszkole zostało przewidziane na 97 osób - trzy sale mieszczą grupy 25-osobowe, jedna - 22-osobową. Wszechobecny kolor, przytulne pomieszczenia przy zachowaniu dużej przestrzeni sprawiają, że przedszkolaki z radością przejęły w posiadanie swój "nowy dom". Obszerna kuchnia z zapleczem pozwala na przygotowywanie świeżych, zdrowych posiłków bez konieczności korzystania z firm cateringowych.

W przedszkolu realizowany jest obecnie także projekt "miękki" w ramach działania 8.1.1. WRPO pn.: "Przedszkolaki na start - rozszerzenie oferty edukacji przedszkolnej w Gminie Łubowo", dzięki któremu jedna z grup (3-latki) uczestniczy w zajęciach nieodpłatnie.

Projekt pn. "Budowa przedszkola w Fałkowie" obejmował budowę kompletnego budynku przedszkola dla 97 osób, zagospodarowanie terenu, opłotowanie, utwardzenie części nawierzchni, wysianie trawy, wyposażenie budynku oraz budowę placu zabaw z tworzyw sztucznych. Jego celem jest zwiększenie upowszechnienia dostępu do edukacji przedszkolnej w Gminie Łubowo poprzez budowę placówki i utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wzrost jakości usług w najwcześniejszym etapie edukacji. Dzięki realizacji projektu o 47 wzrosła ilość miejsc wychowania przedszkolnego dostępnych w Gminie Łubowo.

Wartość projektu: 1 564 454,19zł
Kwota dofinansowania: 999 934,16zł


Zadanie zostało zrealizowane w całości. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z nowego przedszkola.
tekst: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno