Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Mocne otwarcie rundy rewanżowej!

Poniedziałek, 22 stycznia 2018
  • Mocne otwarcie rundy rewanżowej!

Pewnie i zdecydowanie - tak w skrócie można opisać dzisiejsze zwycięstwo MKS PR URBIS Gniezno w Lubiczu z tamtejszą UKS Drwęcą Novar. Gnieźnianki zwyciężyły 40:24 (21:15).

Faworytem sobotniego spotkania były bez wątpienia gnieźnianki. Szczypiornistki z Grodu Lecha przed tą kolejką plasowały się na wysokim trzecim miejscu na zapleczu PGNiG Superligi. W zgoła odmiennej stytuacji znajdowały się piłkarki ręczne z Lubicza, które w tym sezonie nie zdołały wywalczyć ani jednego punktu, przez co okupują ostatnie miejsce w lidze.

O lekceważeniu UKS Drwęcy Novar nie mogło być jednak mowy. Na domiar złego sztab szkoleniowy MKS-u nie mógł dziś skorzystać z najskuteczniejszej zawodniczki, czyli Joanny Różańskiej, która zmaga się z problemami zdrowotnymi.

Wszelkie obawy, jakie mogli mieć kibice gnieźnieńskiego klubu nie znalazły na szczęście odzwierciedlenia w rzeczywistości. MKS od początku nadawał ton rywalizacji z każdą kolejną minutą grając coraz pewniej i swobodniej. Do przerwy podopieczne R. Popka i R. Solarka rzuciły aż dwadzieścia jeden bramek, tracąc jednak 15, co od razu mogło przywołać w pamięci bramkostrzelny pojedynek tych dwóch drużyn z I kolejki (35-32).

W długiej połowie skuteczność gnieźnieńskich piłkarek ręcznych nie pogorszyła się za to poprawiła się gra w obronie. Zawodniczki MKS-u znów dopisały do swojego konta blisko 20 trafień, ale tym razem pozwoliły przeciwnikom na zdobycie zaledwie dziewięciu goli. Dzięki dużej przewadze w końcówce spotkania szanse pokazania się na boisku dostały zmienniczki, które również wypadły bardzo korzystnie. Nie będzie przesadą, jeśli napiszeIimy, że dziś wszystkie dziewczyny zasłużyły na słowa pochwały.

Przed gnieźniankami tydzień tydzień przerwy, a już na początku lutego do Gniezna zawita czołowa drużyna I ligi, czyli SMS ZPRP II Płock. Szykuje się znakomity pojedynek! O jego szczegółach będziemy informować już niebawem.
 
MKS PR Urbis Gniezno - UKS Dręwca Novar Lubicz 40:24 (21:15)

Bramki dla MKSu zdobyły: Walkowska (8), Wojtkowiak (6), Siwka (6), Nowak (5), Chojnacka (4), Giszczyńska (4), Bielińska (3), Niedzielska (2), Dolacińska (2)
 
tekst: MKS PR URBIS Gniezno
foto: MKS PR URBIS Gniezno

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Mocne wejście w nowy rok. Plama po porażce w Kwidzynie zmazana! Piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno rozpoczęły nowy rok kalendarzowy od przekonującego zwycięstwa... Poniedziałek, 14 stycznia 2019
Podwójne wyróżnienie dla SP Nr 7 Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 7 im. prof. E.W. Piaseckiego uczestniczyła od września do końca listopada... Środa, 2 stycznia 2019
Przedstawiciele MKS PR Gniezno nagrodzeni przez ZPRP Tuż przed środowym meczem 1/16 PGNiG Pucharu Polski pomiędzy MKS PR URBIS Gniezno a MKS Piotrcovia Piotrków... Sobota, 22 grudnia 2018
Przegrana MKS-u PR URBIS Gniezno w derbach Wielkopolski Świetna passa piłkarek ręcznych MKS PR URBIS Gniezno brutalnie przerwana. W niedzielę podopieczne trenerów... Czwartek, 20 grudnia 2018