Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Nowy rok - rozpocznij go najlepiej jak możesz. A może nowy rok Warszawa?

Czwartek, 18 stycznia 2018
  • Nowy rok - rozpocznij go najlepiej jak możesz. A może nowy rok Warszawa?
REKLAMA

Życzenia na nowy rok mają wielką moc. Gdzie i komu możesz najlepiej życzyć? Nowy rok warszawa kusi wspaniałymi imprezami. Nowy rok to same szampańskie imprezy.

Artykuł prezentuje pomysły spędzenia Sylwestra. Tak więc zapraszamy na nowy rok m.in. do: Warszawy, Wilna, Rygii, Krakowa, ale także proponujemy alternatywne sposoby przeżycia tej wyjątkowej nocy.

Sposoby świętowania nowego roku w Europie Wschodniej
Szukając ciekawych miejsc w obrębie Europy, w których spędza się w wesołym gronie sylwestrową noc, warto pomyśleć o Warszawie, Krakowie czy Wilnie. To tutaj niektórzy mieszkańcy cały rok czekają na wielkie koncerty pod otwartym niebem, a także ferie przepięknych fajerwerków rozbłyskujących wśród noworocznym gwiazd.

Nowy rok Warszawa - gdzie najlepiej spędzić pierwsze chwile nowego roku w stolicy?
Od lat Warszawa słynie z wielkich imprez plenerowych przygotowywanych przez urząd miasta. Zapraszani są na nie popularni wykonawcy muzyczni, którzy razem z zebranymi mieszkańcami i gośćmi odliczają pozostające sekundy do nowego roku. W Warszawie jest naprawdę w czym wybierać, bo jeśli jesteśmy zmarźluchami lub nie lubimy dużych, plenerowych imprez to możemy się wybrać na przykład:
  • do kina na nocny maraton filmowy z przerwą na szampana i na życzenia na nowy rok
  • do nowego miejsca na mapie kulinarnej stolicy - hali Koszyki, gdzie nowy rok ma trwać co najmniej do rana (wejście za darmo)
  • do wielu klubów, hoteli czy restauracji, gdzie trzeba się odświętnie ubrać i można liczyć na szampańską zabawę oraz doskonałe jedzenie
  • a także do najbardziej centralnie położonego miejsca w stolicy - na imprezę organizowaną we wnętrzach Pałacu Kultury.

Jeśli nie stolica to gdzie?...
W innych dużych miastach polskich takich jak: Kraków, Wrocław czy Poznań mieszkańcy także wspólnie bardzo chętnie spędzają nowy rok zbierając się na ulicach, placach i w parkach, jak na przykład:
  • we Wrocławiu na Rynku
  • przy Krupówkach w centrum Zakopanego
  • na placu Wolności w Poznaniu, gdzie zapowiadana jest największa feta fajerwerków jakiej nikt jeszcze nie widział
  • W Krakowie, gdzie równocześnie odbywają się... aż cztery zabawy pod otwartym niebem.

Nowy rok trochę inaczej
Jednak nie wszyscy lubią huczne świętowanie i chcą na przykład zaszyć się w domu. Nie ma w tym nic złego, ale co można im zaproponować zamiast oglądania w telewizji relacji z obchodów nowego roku na całym świecie? Jedną z propozycji może być jednoręki badyta owoce - gra coraz bardziej popularna w internetowych kasynach.
Czy można liczyć na specjalny noworoczny łut szczęścia? Na pewno warto próbować. Dla osób, które ani nie chcą brać udziału w dużych imprezach, ani też w samotności spędzać tę wyjątkową w roku noc pozostają domowe imprezy z rodziną czy ze znajomymi.

Bardziej na wschód...

Jeśli nie ma się ochoty na duże miejskie imprezy to doskonałym pomysłem może się okazać sylwester na nartach... na Ukrainie, gdzie przy samym stoku w huculskiej chacie odbywają się niezapomniane imprezy (na przykład w Bukovelu).

Innym miejscem na spędzenie wspaniałego Sylwestra jest Ryga, gdzie pośród śnieżnych zasp mieszkańcy bawią się do rana. Ale jeśli szukamy zabawy nie w mieście to zapraszamy na... pobliską plażę do Jarmali, gdzie dj grają skoczne rytmy do białego rana.

W Wilnie Liwtini także zbierają się na jednym z głównych placów stolicy - na Placu Katedralnym by razem odliczać ostatnie sekundy starego roku. Pomimo zimna, gwarantowana jest niezapomniana noc wśród przepięknej zabytkowej architektury miasta.

Jak ujął to Adam Asnyk: "Słyszycie! Północ już bije, Rok stary w mgły się rozwiewa..."  - nowy rok w poezji obiecuje wiele zmian i to, co się zadziało w kończącym się właśnie roku staje się mniej ważne, jakby było wyglądającym zza mgły wspomnieniem. Pamiętajmy, że na spragnionych emocji w Sylwestrową noc czekają także automaty do gry za darmo. Życzymy udanego kolejnego Sylwestra - szampańskiej zabawy, gdziekolwiek by się nie odbywała czy... online czy w plenerze.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
3 grudnia "Mężczyzna idealny" przeprowadzi terapię śmiechem w Gnieźnie! Już 3 grudnia o godz. 18.30 i 20.30 w Auli Szkoły Pomnik w Gnieźnie odbędzie się spektakl "Mężczyzna... Poniedziałek, 5 listopada 2018
Na scenie Teatru Fredry ponownie "Szajba" Na gnieźnieńską scenę wraca cieszący się popularnością wśród widzów spektakl "Szajba" Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk... Czwartek, 25 października 2018
Teatr Fredry z sukcesem wrócił z Rumunii Gnieźnieński zespół powrócił z Bukaresztu, gdzie podczas The International Theater Festival "Fest on... Czwartek, 25 października 2018
Szkoła Podstawowa nr 10 z nową elewacją Zakończyła się termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 10 na os. Orła Białego. Dzięki pozyskanej przez... Poniedziałek, 15 października 2018