Logo

REKLAMA
Plik banneru

7.bieg 10 km Szpot Swarzędz - to już za niespełna 100 dni

Artykuł dodany: Piątek, 16 lutego 2018
7.bieg 10 km Szpot Swarzędz - to już za niespełna 100 dni
REKLAMA

Niemal dokładnie za 3 miesiące, w niedzielę 22 kwietnia 2018 Swarzędz będzie po raz kolejny stolicą polskich ulicznych biegów długodystansowych. Stanie się to za sprawą 7.biegu 10 km Szpot Swarzędz, do którego zapisy już trwają przez stronę biegu, czyli www.biegi.szpot.pl. Dla pierwszego tysiąca biegaczy, którzy dokonają zapisu przewidziano wyjątkową, bo wynosząca jedynie 39 złotych cenę za pakiet startowy. Od 1001 do 2000 uczestników wpisowe wynosić będzie 45 złotych, a powyżej liczby dwa tysiące 49 złotych.

Szybka, znana doskonale tysiącom biegaczy trasa, start z najszerszej arterii komunikacyjnej Swarzędza - ulicy Cieszkowskiego, meta na tartanowej bieżni zmodernizowanego w roku 2017 stadionu, mnóstwo nagród , to tylko wybrane atuty tej naprawdę dużej imprezy biegowej. Nagrodą główną w losowaniu przeprowadzonym wśród wszystkich uczestników biegu, którzy pokonają dystans 10 km w regulaminowym czasie 1,5 godziny będzie samochód marki Hyundai i10. Tradycyjnie nagrodzeni zostaną biegacze aż w 13 kategoriach wiekowych, co oznacza, że na podium zaproszona zostanie łącznie rekordowa liczba 168 biegaczek i biegaczy. Bardzo prawdopodobnym jest, iż z okazji przypadającego w roku bieżącym 380-lecia nadania Swarzędzowi praw miejskich, specjalna nagroda trafi do rąk 380 zawodnika na mecie.
Tradycyjnie również na przełomie marca i kwietnia przeprowadzone zostaną oficjalne treningi, które poprowadzą znani i uznani w świecie biegowym zawodniczki i zawodnicy. Nie zabraknie również wielu atrakcji przygotowywanych w ramach otwartego dla wszystkich Pikniku Rodzinnego oraz aukcji interesujących przedmiotów podarowanych przez najważniejsze osoby w państwie i województwie. Całkowity dochód z aukcji zostanie, podobnie jak w poprzednich latach, przekazany na dalsze leczenie Nikoli Kubiak - 10-letniej swarzędzanki walczącej od 6 lat z nowotworem złośliwym. Teraz jednak najważniejsze są zapisy, bowiem limit startujących wynosi 4 000 i z każdym dniem liczba ta jest coraz bliższa. Przypominamy zatem - www.biegi.szpot.pl
tekst: Informacja prasowa
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno