Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wielki mecz przy Paczkowskiego!

Wtorek, 16 stycznia 2018
  • Wielki mecz przy Paczkowskiego!

W środę, 17 stycznia, o godz. 19.00 do Pierwszej Stolicy Polski zawita jedna z najbardziej utytułowanych sekcji piłki ręcznej w Polsce. MKS Metraco Zagłębie Lubin przyjedzie do Gniezna, aby w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego zmierzyć się miejscowym MKS PR URBIS Gniezno w 1/8 Pucharu Polski.

Przeciwnik z najwyższej półki
Po sprawdzianach w rundzie jesiennej, przed gnieźnieńskimi szczypiornistkami prawdziwy egzamin dojrzałości. Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka bez większych problemów wyeliminowały we wcześniejszych rundach KS AP Poznań oraz MUKS Lidera Świebodzin, jednak teraz o awans do ćwierćfinału będzie niezwykle trudno.

Wielokrotne medalistki Mistrzostw Polski, ubiegłoroczne zdobywczynie Pucharu Polski, a obecnie drugi zespół PGNiG Superligi - tak w skrócie można scharakteryzować najbliższe przeciwniczki MKS-u PR URBIS. W kadrze podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej nie brakuje reprezentantek Polski. Karolina Semeniuk, Klaudia Pielesz, Kinga Grzyb, czy od tego sezonu Alina Wojtas - to te zawodniczki stanowią o sile zespołu Miedziowych, który w ostatnim swoim meczu przegrał niespodziewanie z Energą Koszalin. Nawet jeśli ekipa Zagłębia złapała delikatną zadyszkę, to nadal jest zdecydowanym faworytem środowego pojedynku.

Świetny rok gnieźnianek
Zawodniczki MKS-u PR URBIS Gniezno mają za sobą niezwykle udany rok. Po wywalczeniu awansu do I ligi szczypiornistki z Gniezna kontynuują świetną grę na zapleczu Superligi, która zaowocowała trzecim miejscem na półmetku tegorocznych zmagań. Do wspomnianej świetnej gry w Pucharze Polski należy również nadmienić o znakomitej grze juniorek młodszych i młodziczek. Obie kadry z powodzeniem rywalizują na poziomie wojewódzkim. Kto wie, być może podobnie jak w poprzednim roku będziemy cieszyć się medalem Mistrzostw Polski w którejś z wymienionych kategorii wiekowych.

Niespodzianki dla kibiców. Tych obecnych i nieobecnych na hali
Włodarze Klubu spodziewają się ogromnego zainteresowania środowym meczem. Tradycją stało się, że pojedynki gnieźnianek obserwuje nadkomplet publiczności, a część chętnych... nie jest w stanie zmieścić się na trybunach. Bardzo prawdopodobne, że nie inaczej będzie i tym razem. Wychodząc naprzeciw wszystkim, którzy z różnych względów nie będą mogli na żywo zobaczyć starcia z Metraco Zagłębiem Lubin, władze Klubu podjęły decyzję o zorganizowaniu transmisji na żywo z tego spotkania. O produkcję zatroszczy się firma Transmisje Live HD, która w ostatnim czasie organizowała przekaz na żywo z Gali Orłów 2017 czy Orszaku Trzech Króli. Transmisja zostanie zrealizowana przy użyciu dwóch kamer, a spotkanie skomentuje Mateusz Fąfara. To nie pierwszy raz, kiedy kibice będą mieli okazję na żywo śledzić poczynania gnieźnieńskich szczypiornistek. W zeszłym roku podobna transmisja miała miejsce przy okazji wyjazdowego meczu z KS AP Poznań, który przypieczętował awans do II ligi.

Klub nie zapomina również o tych, którzy pojawią się tego dnia w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego. Na nich czekać będą klubowe szaliki, które po raz kolejny trafiają do sprzedaży. Gadżet, który cieszy się niesłabnącą popularnością będzie można nabyć w trakcie meczu w cenie 20 zł.

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w tym arcyważnym wydarzeniu! Wstęp jak zwykle bezpłatny. Drzwi hali będą otwarte dla kibiców od godziny 18.00.
 
1/8 Pucharu Polski - MKS PR URBIS Gniezno - MKS Metraco Zagłębie Lubin
17 stycznia 2018 r. - godz. 19.00 - hala GOSiR przy ulicy Paczkowskiego 4
tekst: MKS PR URBIS Gniezno

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Mocne wejście w nowy rok. Plama po porażce w Kwidzynie zmazana! Piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno rozpoczęły nowy rok kalendarzowy od przekonującego zwycięstwa... Poniedziałek, 14 stycznia 2019
Podwójne wyróżnienie dla SP Nr 7 Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 7 im. prof. E.W. Piaseckiego uczestniczyła od września do końca listopada... Środa, 2 stycznia 2019
Przedstawiciele MKS PR Gniezno nagrodzeni przez ZPRP Tuż przed środowym meczem 1/16 PGNiG Pucharu Polski pomiędzy MKS PR URBIS Gniezno a MKS Piotrcovia Piotrków... Sobota, 22 grudnia 2018
Przegrana MKS-u PR URBIS Gniezno w derbach Wielkopolski Świetna passa piłkarek ręcznych MKS PR URBIS Gniezno brutalnie przerwana. W niedzielę podopieczne trenerów... Czwartek, 20 grudnia 2018