Logo

Wakacje w Grecji - najciekawsze miejsca

Artykuł dodany: Poniedziałek, 15 stycznia 2018
Wakacje w Grecji - najciekawsze miejsca
REKLAMA

Grecja to niewątpliwie kraj różnorodny - bogaty w piękną przyrodę, kuszący śródziemnomorskim klimatem, urokliwymi zakątkami oraz wspaniałymi zabytkami. Nie dziwi, więc fakt, że miejsce to jest tak chętnie odwiedzane przez turystów.

Do Grecji przyjeżdżają zarówno miłośnicy słońca, lazurowej wody, złotych plaż, jak i amatorzy kultury - nie można zapominać, że kraj ten jest kolebką europejskiej cywilizacji.

Baza hotelowa w Grecji wyspiarskiej, jak i kontynentalnej jest bardzo dobrze rozbudowana. Należy jednak pamiętać, że greckie oferty all inclusive (przykładowo: https://www.fostertravel.pl/all-inclusive/grecja/ ) są zwykle skromniejsze od tych w hotelach tej samej kategorii np. w Hiszpanii.

Najczęściej odwiedzanym regionem turystycznym Grecji jest Riwiera Olimpijska - wybrzeże Morza Egejskiego południowej Macedonii, które rozpościera się na południe od Salonik. Atrakcją jest tutaj przede wszystkim góra Olimp, a także wypoczynek w niezwykle urokliwych kurortach:
Litochoro to niewielka miejscowość wypoczynkowa położona u stóp masywu góry Olimp. Polecana jest zwłaszcza lubiącym górskie piesze wycieczki oraz wspinaczki, a także takie sporty wodne jak: rafting czy kajakarstwo. Plaża jest tutaj piaszczysto - żwirkowa, z malowniczymi zatoczkami. W pobliżu Litochoro znajdują się Meteory - przepiękne klasztory prawosławne, zbudowane na wysokich skałach. Dion - ruiny starożytnego miasta. Dolina Tempi - wąwóz, którego dołem płynie rzeki Pinos, powstały według mitologii po kłótni Zeusa i Posejdona.

Leptokarii
usytuowana w pobliżu masywu Olimpu oraz Parku Narodowego Góry Olimp jest wioską rybacką i jednocześnie kurortem. Otoczona wodami Zatoki Theramikos i piaszczystymi bądź kamyczkowymi plażami, stanowi świetne miejsce na relaksujący wypoczynek. Dużym atutem miejscowości jest znakomicie rozwinięta baza noclegowa, oferująca obiekty w różnym standardzie i cenie. Polecane są zwłaszcza hotele: Olympian Bay oraz Poseidon Palce.

W Paralii powodzeniem cieszą się słoneczne, długie oraz piaszczyste plaże, które zachęcają do wypoczynku, w tym tego aktywnego - w pobliżu znajdują się centra turystyczne udostępniające sprzęt sportowy.

Wybierając Grecję, jako cel turystycznej podróży, warto odwiedzić Ateny, gdzie bezdyskusyjną atrakcją turystyczną jest zespół architektoniczny Akropolu: Propyleje, Erechtejon, Świątynia Nike, Partenon, Muzeum Akropolu; Odeon Herodosa Attyka; Teatr Dionizosa oraz starożytna Agora. Ponadto bizantyńskie kościoły, dzielnica Plaka (najstarsza mieszkalna dzielnica miasta, leżąca u stóp Akropolu. Na skraju dzielnicy znajdują się ruiny świątyni Zeusa Olimpijskiego oraz Łuk Hadriana), grecki parlament i Biblioteka Narodowa. W Salonikach leżących nad Zatoką Salonicką, do której wpływa Morze Egejskie, znajduje się największe w Grecji skupienie kościołów bizantyjskich m.in. Agios Dimotrios, Agia Sofia, Agios Nicolaos Orfanos. Główną atrakcją jest Biała Wieża - symbol miasta. Budowla usytuowana jest przy nadmorskiej promenadzie. Heraklion będące największym miastem na greckiej Krecie, zachęca miłośników zabytków Rocca al Mare - średniowieczną fortecą wenecką, Muzeum Archeologicznym, Muzeum Historycznym, Muzeum Ikon, Bazyliką Agios Marcos (obecnie pełni ona rolę galerii sztuki) oraz murami miejskimi.

Odwiedzając Grecję nie sposób się nudzić.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno