Logo
Najnowsze artykuły

Nowe oblicze Auli I LO

Artykuł dodany: Czwartek, 11 stycznia 2018
Nowe oblicze Auli I LO
REKLAMA

Ponad 350 tys. zł. przeznaczono na remont auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie uszkodzonej na skutek ubiegłorocznej sierpniowej nawałnicy. Aula zyskała nowy wystrój i kolorystykę. Poprawiono również jej właściwości akustyczne. Zwieńczeniem inwestycji będzie wyposażenie auli w nowoczesny rzutnik i ekran multimedialny.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Efekty prac zaprezentowano 9 stycznia br., podczas konferencji prasowej z udziałem Beaty Tarczyńskiej, starosty gnieźnieńskiego, wicestarosty Jerzego Berlika, Jerzego Pawła Lubbe, dyrektora Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz Pawła Matkowskiego, dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego. Aula od wielu lat z powodzeniem służy zarówno uczniom I Liceum Ogólnokształcącego, jak również wszystkim mieszkańcom, jako miejsce wielu konferencji i przedsięwzięć kulturalnych, stąd bardzo zależało nam, aby remont pomieszczenia przebiegł w możliwie jak najkrótszym czasie - mówi Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. Zarząd Powiatu już dzień po ubiegłorocznej nawałnicy spotkał się z panem dyrektorem Pawłem Matkowskim, aby ocenić straty oraz zaplanować dalsze działaniatak, aby aula mogła ponownie i bez przeszkód pełnić swoje dotychczasowe funkcje.

W wyniku przejścia przez powiat gnieźnieński niszczycielskiego żywiołu w sierpniu ubiegłego roku, zerwane zostało m.in. poszycie dachu, przez co zalaniu uległa zarówno aula, jak i szkolna czytelnia. Najważniejszym etapem prac było zabezpieczenie dachu oraz zagwarantowanie możliwości korzystania z biblioteki i czytelni szkolnej uczniom - mówi Paweł Matkowski, dyrektor I LO w Gnieźnie. W ramach dalszych przedsięwzięć wyremontowano samą aulę.Przy okazji znacznie poprawiono jej akustykę. Bardzo dziękuję wykonawcy tej części inwestycji, firmie Knauf, która bezpłatnie w formie darowizny, przekazała szkole część płyt akustycznych.

Słowa wdzięczności należą się również dr. Piotrowi Pękale, za nieodpłatne zaprojektowanie akustyki sali oraz Krzysztofowi Burghardtowi za dobór jej kolorystyki. Poza sfinansowaniem prac w auli, ponad 70 tys. zł z budżetu Powiatu Gnieźnieńskiego przeznaczono na remonty sal lekcyjnych w I LO oraz ich wyposażenie. Jeszcze w tym roku planuje się odnowienie szkolnych witraży.
 

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno