Logo

Najmodniejsze fryzury 2017 roku!

Artykuł dodany: Czwartek, 11 stycznia 2018
Najmodniejsze fryzury 2017 roku!
REKLAMA

Które fryzury były najmodniejsze w mijającym roku? Które najczęściej mogliśmy oglądać także na ekranach?

W 2017 roku do łask wróciły swobodne, naturalne fryzury. Które z nich najczęściej mogliśmy oglądać na ekranach?

Ostatnie fryzjerskie trendy
Krótkie włosy zdominowały fryzury asymetryczne, z grzywką zaczesaną na bok. Popularnością wciąż cieszył się również tzw. undercut (wygolenie boków po jednej lub obu stronach) oraz irokez. Fryzjerzy często strzygli także w stylu pixie (włosy krótsze z tyłu i dłuższe z przodu), chop-chop (mocne postrzępienie) oraz shag (efekt bujnej czupryny uzyskany silnym cieniowaniem).

Asymetria królowała też w przypadku włosów półdługich i długich. Przedziałek na boku, nierówna grzywka, prostowanie, cieniowanie, fale i lekkie loki - tak kształtowały się fryzjerskie trendy. W tym przypadku również stawiano na undercut, a także na wet look (stylizowanie włosów na wilgotne). Furorę robiło messy hair - kontrolowany nieład, objawiający się lekkimi falami i niewielkim nieuczesaniem.

Idealna fryzura dla Ciebie
Dobór najwłaściwszej fryzury powinien brać pod uwagę przede wszystkim kształt twarzy oraz efekt, jaki zamierzamy uzyskać - z pewnością stylizacja ma olśniewać i być stosunkowo wygodna w codziennym uzyskaniu.

Do twarzy owalnej, charakteryzującej się wysokim czołem, nieco wydłużonym podbródkiem, lekkim zwężeniem przy żuchwie (względem skroni) i niewielkim zaokrągleniem krawędzi włosów, pasuje niemalże każda fryzura. Warto jednak zrezygnować z przedziałka na środku głowy. Twarzom trójkątnym (o szerokim czole, wydatnych kościach policzkowych, małej brodzie i wyraźnym zwężeniu ku dolnym częściom) polecane są przede wszystkim krótkie, kręcone włosy oraz tzw. klasyczne boby. Sprawdzi się także krótka grzywka oraz dłuższa, zaczesana na bok. Rozwiązaniem są również fryzury z długimi lub półdługimi włosami, cieniowane, z bocznym przedziałkiem. W tej sytuacji lepiej unikać odkrywania czoła, końskiego ogona lub fryzur bardzo krótkich.

Kwadratowym twarzom (szerokie czoło, szeroka żuchwa, wyraźne kości policzkowe) służą długie i półdługie, proste (lub lekko falowane) włosy, z przedziałkiem po boku. W tym przypadku lepiej zrezygnować z gładkich upięć, prostych i ciężkich grzywek oraz fryzur, które kończą się wyżej niż linia żuchwy. Twarze prostokątne (podłużne) charakteryzują dość wysokim czołem i wydłużoną brodą oraz podobną szerokością czoła i żuchwy. Najlepiej sprawdzają się przy nich fryzury półdługie, falowane, z krótkimi grzywkami - odwrotnie niż długie i proste włosy czy odsłonięte czoła. Okrągłe twarze oznaczają niewysokie czoło, pełne policzki i zaokrągloną, niewielką brodę. Wyszczuplają je fryzury długie (i półdługie) z prostymi włosami o podwiniętych końcach, delikatne fale, pazurki czy cięcia, które kończą się wyżej niż żuchwa. Niekorzystnie prezentują się natomiast krótkie fryzury i proste grzywki.

Profesjonalny fryzjer czy stylista włosów z pewnością nie będzie mieć problemu ze stworzeniem fryzury najlepiej pasującej do kształtu naszej twarzy oraz odpowiadającej naszemu wizerunkowi. Za codzienną pielęgnację włosów i przygotowanie fryzury odpowiadamy już jednak samodzielnie. W tej sferze warto postawić przede wszystkim na produkty najwyższej jakości - np. Schwarzkopf. Znajdziemy tutaj preparaty, które pozwolą z jednej strony wzmocnić nasze włosy i poprawić ich kondycję, a z drugiej - odpowiednio je wystylizować czy koloryzować.

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno