Logo
Najnowsze artykuły

88 mandatów w ramach akcji "NURD"

Artykuł dodany: Czwartek, 11 stycznia 2018
88 mandatów w ramach akcji
REKLAMA

Gnieźnieńska drogówka podsumowała wczorajsze działania "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego" Mundurowi nałożyli łącznie 88 mandatów karnych. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia. Wczoraj od rana policjanci gnieźnieńskiej drogówki prowadzili działania pod hasłem "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych oraz zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na oznakowanych przejściach, a także stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz obowiązkowe wyposażenie. Zarówno na pieszych, jak i kierowców, którzy poruszali się niezgodnie z przepisami nakładano mandaty.

Mundurowi nałożyli 88 mandatów karnych, w tym 49 na pieszych, 37 na kierowców oraz 2 na rowerzystów. Piesi popełnili najwięcej wykroczeń przechodząc w miejscach niedozwolonych - 42 osoby. Kierowców ukarano mandatami karnymi za nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych - 37 osób oraz inne wykroczenia. 11 osób pouczono, zatrzymano również 1 dowód rejestracyjny.
 
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (3)

???????
11.01.2018 20:27

Gdzie ul. Jasna, a gdzie Dąbrówki ? Coś się Świadkowi pomojtało

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
świadek - 11.01.2018 22:59

@???????/: przepraszam za pomyłkę ale nie jestem z Gniezna, ul.Wyszyńskiego na przeciwko targowiska.

świadek
11.01.2018 18:04

Gniezno, wczoraj przejście przy ul.Jasnej i Dąbrówki ok. godz. 18.oo "baran" z telefonem przy uchu włazi bezpośrednio na przejście dla pieszych przed nadjeżdżającymi pojazdami, nie zważając na jadące pojazdy...a szkoda że nie doznał nauczki przez zrobienie mu garażu z jego dupska, bo sam usilnie się o to prosił. Szkoda tylko kierowcy którego zapewne uznano by winnym.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno