Logo
Najnowsze artykuły

Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne - Zieleń miejska i parki w Gnieźnie

Artykuł dodany: Środa, 10 stycznia 2018
Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne - Zieleń miejska i parki w Gnieźnie
REKLAMA

Zapraszamy na pierwszą w tym roku odsłonę Gnieźnieńskich Konwersatoriów Historycznych, które odbędą się 25 stycznia 2018 r. o godzinie 16.30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie.

Tym razem tematem spotkania będzie "Zieleń miejska i parki w Gnieźnie. Przeszłość i teraźniejszość". W ostatnim czasie nie sposób przejść obojętnie wobec zmian, jakie zachodzą na terenach zielonych w Gnieźnie. Rewitalizacja objęła jedne z najbardziej reprezentatywnych miejskich parków: Park im. Tadeusza Kościuszki oraz Park im. Ryszarda Kaczorowskiego. Można się spodziewać, że już wkrótce kolejne tereny zielone zmienią swój wygląd. Dlatego warto przyjść na Gnieźnieńskie Konserwatoria Historyczne, podczas których przedstawione zostaną dwie perspektywy rozwoju terenów zielonych: historyczna oraz współczesna.

Wieloletni kustosz Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie - Elżbieta Kowalska opowie, jak kształtowały się losy terenów zielonych w miejskiej przestrzeni Gniezna, kto był za nie odpowiedzialny i do jakich wzorów sięgano. Natomiast Małgorzata Kania - reprezentująca stanowisko obecnych władz miejskich, przybliży nam założenia modernizacji tych terenów, zarówno już zrealizowanych, jak i będących jeszcze w fazie planowania. Wstęp wolny!
źródło: MPPP

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno