Logo
Najnowsze artykuły

Rodzinna niedziela w Muzeum - Wielkie Morawy

Artykuł dodany: Środa, 10 stycznia 2018
Rodzinna niedziela w Muzeum - Wielkie Morawy
REKLAMA

Z myślą o rodzinach, które lubią wspólnie i kreatywnie spędzać wolny czas, Muzeum Początków Państwa Polskiego zaplanowało kolejne spotkanie z cyklu "Rodzinna niedziela" w Muzeum. Tym razem odbędzie się ono pod hasłem WIELKIE MORAWY - WIELE DO ODKRYCIA!

Już 28 stycznia 2018 r. rodziny z dziećmi będą miały możliwość wspólnie odkrywać tajemnice państwa wielkomorawskiego. Wspólna zabawa rozpocznie się od godziny 11.00.

W trakcie pierwszej w tym roku rodzinnej niedzieli uczestnicy dowiedzą się, czym były tajemnicze Wielkie Morawy. O czym usłyszycie? O wojowniczych Awarach, którzy poprzedzili powstanie państwa wielkomorawskiego, poznacie historię Samona i misjonarzy Cyryla i Metodego, zobaczycie wspaniałą biżuterię książąt i księżnych i dowiecie się jak wyglądało życie codzienne w potężnych grodach w Mikulcicach i Starym Mieście.

Podczas spotkania będziecie mieli możliwość wybicia monety, pisania na tabliczkach woskowych, zabawy przy modelach budowli, a nawet samodzielnego wykonania biżuterii.

Oprowadzaniu po wystawie towarzyszyć będzie karta zadań z quizami, rebusami i ćwiczeniami. Pomogą one poznać wiele ciekawostek o tym potężnym wczesnośredniowiecznym państwie. W trakcie zwiedzania pracownicy Muzeum prowadzący zajęcia zachęcą do aktywności i zabaw związanych z zabytkami i makietami obecnymi na wystawie.

Rodzinne niedziele w Muzeum zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem aktywnych rodziców i ich dzieci, które wychodzą pełne wrażeń z Muzeum.

Rodzinna niedziela w Muzeum odbędzie się 28 stycznia 2018 r. o godz. 11.00 w gmachu Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Serdecznie zapraszamy stałych bywalców, ale także tych, którzy jeszcze nigdy nie uczestniczyli w rodzinnych spotkaniach - dołączcie do wspólnej zabawy!

Wstęp na Rodzinną Niedzielę jest bezpłatny.

Prowadzenie: Marta Karalus-Kuszczak (Pracownia edukacyjna)
Oprowadzanie: Łukasz Kaczmarek - kurator (Pracownia archeologiczna)
 
źródło: MPPP

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno