Logo

REKLAMA
Plik banneru

W weekend zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców

Artykuł dodany: Poniedziałek, 8 stycznia 2018
W weekend zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców
REKLAMA

Mimo poważnych sankcji wciąż nie brakuje kierujących, którzy siadają za kierownicę po alkoholu. W miniony weekend gnieźnieńscy policjanci zatrzymali dwóch takich kierowców.

W piątek wieczorem w Grabach koło Czerniejewa miejscowi policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca Poznania kierującego VW Golfem. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie 3 promile alkoholu. Stracił już prawo jazdy i niebawem stanie przed Sądem.

To samo czeka 62-letniego mieszkańca powiatu gnieźnieńskiego, który w sobotę został zatrzymany w Niewolnie koło Trzemeszna. Tyle tylko, że ten prawa jazdy już nie posiadał. Mężczyzna kierował Fiatem pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami wydanego przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie. Do tego w jego organizmie było 1,7 promila alkoholu.

Gnieźnieńska Policja przypomina o odpowiedzialności karnej za jazdę pod wpływem alkoholu, ale apeluje też do osób, które mogą zareagować i powstrzymać kierowców spożywających alkohol przed siadaniem za kierownicę.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie nadkom. Karol Sekula podkreśla, że warto reagować, uniemożliwić osobie pod wpływem alkoholu jazdę samochodem albo po prostu zawiadomić policję. To ważne dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego.
 
źródło: Policja
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno