Logo

Zwycięstwa i awans tenisistów Stelli Niechan Gniezno

Artykuł dodany: Niedziela, 7 stycznia 2018
Zwycięstwa i awans tenisistów Stelli Niechan Gniezno
REKLAMA

Świetnie zagrali w niedzielę w Poznaniu podczas Turnieju Grand Prix Juniorów młodzi tenisiści stołowi Stelli Niechan Gniezno. Wśród osiemdziesięciu startujących zawodników wygrał Dawid Balcerzak, pokonując w finale kolegę klubowego Dariusza Sałamaszka 3:1.

Wcześniej w ćwierćfinale Dawid pokonał Macieja Buśko z Mini Max Lubasz 3:0 w półfinale Filipa Ludwiczaka ze Śmigla 3:1, natomiast Darek w półfinale zwyciężył Wojciecha Hałasa z Wyrzyska 3:1. Tym samym Dawid i Darek awansowali do finałów ogólnopolskich, które rozgrywane będą w Łomży, w dniach 23 - 25 lutego. Wśród dziewcząt Zuzanna Lewandowska zajęła jedenaste miejsce.
 
W sobotę, w pierwszych meczach rundy rewanżowej drugiej ligi zespół Stelli Niechan grał w Śmiglu i Drzeczkowie. Pierwszy mecz nasi zawodnicy przegrali 2:8 z doświadczonymi zawodnikami ze Śmigla. Mecz ten rozpoczął się bardzo pechowo. W pierwszych grach Dawid Balcerzak miał kilka piłek setowych z Wojciechem Chwastyniakiem, a Filip Kujawa prowadził 10:7 w drugim secie przy prowadzenie w setach 1:0 z Wojciechem Waligórskim. Po tak pechowym początku z naszej młodej drużyny zeszło "ciśnienie". Punkty zdobyli: Jakub Różak i Dariusz Sałamaszek. Zupełnie odwrotnie rozpoczął i potoczył się drugi mecz w Drzeczkowie. Tutaj "wychodziło" z kolei wszystko. Nasz zespół, najmłodszy w lidze, pokonał zdecydowanie 9:1.

Kolejny mecz nasz zespół zagra już w najbliższą sobotę w Gnieźnie z MKTS Opalenica.
 
tekst: KS Stella Niechan Gniezno
foto: KS Stella Niechan Gniezno

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno