Logo

REKLAMA
Plik banneru

Włamał się do domu i ukradł repliki broni oraz alkohol

Artykuł dodany: Piątek, 5 stycznia 2018
Włamał się do domu i ukradł repliki broni oraz alkohol
REKLAMA

Policjanci z Czerniejewa zatrzymali 50-letniego sprawcę kradzieży z włamaniem. Mężczyzna wykorzystując nieobecność właścicieli włamał się do jednorodzinnego domu. Jego łupem stały się torba, repliki broni myśliwskiej i litr alkoholu, który najprawdopodobniej wypił. Sprawca uszkodził również drzwi. Łączne straty wyniosły ponad 4 tysiące złotych.

2 stycznia w godzinach wieczornych policjanci z Czerniejewa zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego w gminie Łubowo. Informację o przestępstwie, do którego doszło kilka godzin wcześniej, przekazał właściciel. Sprawca, oprócz uszkodzenia drzwi wejściowych, ukradł skórzaną torbę myśliwską, 3 repliki broni oraz litr alkoholu. Policjanci, którzy udali się na miejsce szybko ustalili okoliczności zdarzenia oraz tożsamość sprawcy, którym okazał się 50-latek. Mężczyzna został zatrzymany. W jego organizmie były prawie 3 promile alkoholu. Przyznał się do włamania i dobrowolnie zwrócił część przedmiotów. Nie pamiętał jednak, gdzie wyrzucił resztę. Skradziony alkohol prawdopodobnie wypił. Trafił do policyjnego aresztu. Kolejnego dnia funkcjonariusze z Czerniejewa odzyskali pozostałe przedmioty, które znalazła właścicielka okolicznego sklepu.

50-latek już usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, a także gróźb karalnych. Okazało się bowiem, że mężczyzna już po włamaniu do domu groził siekierą pozbawieniem życia przypadkowemu świadkowi.

Za przestępstwa te grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 
źródło: Policja
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno