Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Husarz kończy rok z 96 medalami

Środa, 3 stycznia 2018
  • Husarz kończy rok z 96 medalami

Zmianie kalendarza towarzyszą często elementy refleksji i analizy roku minionego oraz tworzenie założeń i planów na przyszłość. Miniony 2017 rok był pod wieloma względami wyjątkowy dla KS Husarz Gniezno.

  1. Gnieźnieńscy zapaśnicy wywalczyli podczas zmagań na macie niewiarygodnie rekordową liczbę medali - 96.
  2. Po raz kolejny - po dłużej przerwie - doczekaliśmy się medalu na poziomie krajowym - Szymon Bereźnicki wywalczył tytuł V-ce Mistrza Polski Juniorów Krajowego Zrzeszenia LZS.
  3. Czterech zawodników naszego stowarzyszenia zdobyło tytuły Mistrzów Wielkopolski - Ignacy Szarzyński, Eryk Bogucki, Jan Skupin i Patryk Remlein.
  4. Powyżej wymienieni zawodnicy uplasowani zostali bardzo wysoko w rankingu Sport Zona (portalu zajmującego się zapasami) na najskuteczniejszego zawodnika w Polsce w wieku 2006 i młodsi - odpowiednio na 8, 16, 41 i 77 miejscu na ponad 900 zawodników sklasyfikowanych.
  5. Po 18 latach starań pozyskaliśmy w czerwcu pełnowymiarową matę zapaśniczą, na której możemy organizować zawody - głównie dzięki zrozumieniu problemu i wsparciu władz samorządowych.

Powyższe sukcesy byłyby niemożliwe bez udziału i wytężonej pracy zawodników, ich rodziców, sztabu szkoleniowego, sympatyków i działaczy społecznych, sponsorów oraz udziału w życiu sportowym naszego klubu przedstawicieli Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, a także mediów.

Tym wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia  sukcesów w 2017 roku Zarząd Klubu Sportowego Husarz Gniezno pragnie gorąco podziękować i życzyć w nadchodzącym 2018 roku szczęścia i wszelakiej pomyślności, zawodnikom i działaczom wytrwałości, kibicom sportu zapaśniczego jeszcze większych wrażeń, a władzom samorządowy trafnych wyborów i realizacji planów.
 
tekst: KS Husarz Gniezno
foto: KS Husarz Gniezno

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów ucznia ZSP nr 3 w Gnieźnie W sobotę, 23 marca, w Radomiu zaroiło się od czołowych juniorów w Polsce w zapasach stylu klasycznego,... Niedziela, 24 marca 2019
Zapaśnik Husarza Gniezno Mistrzem Wielkopolski W sobotę, w Swarzędzu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w zapasach w stylu klasycznym. W imprezie... Poniedziałek, 18 marca 2019
Wszyscy zapaśnicy Husarza z medalami W sobotę w Krotoszynie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w Zapasach Dzieci. W zmaganiach... Poniedziałek, 25 lutego 2019
Dwa złote medale dla Husarza Gniezno W minioną sobotę prawie 150 zapaśników z 12 klubów gościło w Poznaniu, aby wziąć udział w Mistrzostwach... Poniedziałek, 11 lutego 2019