Logo

Czy warto kupić mieszkanie nad morzem?

Artykuł dodany: Środa, 3 stycznia 2018
Czy warto kupić mieszkanie nad morzem?
REKLAMA

Zanim postanowimy zakupić mieszkanie nad morzem, zastanawiamy się nad wadami i zaletami tego rozwiązania. Każdy inaczej podchodzi do zakupu. Dla jednych jest to okazja do inwestycji, dla innych - do chwalenia się. Niezależnie od tego, jakie ludzie mają pobudki do zakupu nieruchomości, dzisiaj przedstawimy te najważniejsze, które mogą zmotywować Cię do podjęcia ostatecznej decyzji o zakupie.

Ucieczka przed podatkami dla firm
Mieszkania nad morzem sprzedaż są najczęściej sprzedawane przez firmy deweloperskie - szczególnie w takich miejscowościach jak Rogowo czy Ustronie Morskie. Jest to świetna okazja dla firm, które szukają sobie kosztów. Bezpośredni zakup z rynku pierwotnego umożliwia uzyskanie faktury VAT - w końcu i tak płacimy ten podatek, niezależnie od tego, czy na fakturze będą dane osoby fizycznej czy przedsiębiorstwa. Jednak w drugim przypadku mamy to ułatwienie, że bez większych problemów można "wrzucić" w koszty taki zakup. W zależności od przeznaczenia i rodzaju nieruchomości, można zapłacić albo 8% albo 23% podatku VAT. Są dwie drogi, które umożliwia Urząd Skarbowy w każdym mieście - albo całkowity zwrot na konto, który zawsze wiąże się z dokładną kontrolą dokumentów firmy, albo odliczania sobie późniejszych faktur przychodowych od tego zakupu. Warto też dodać, że biorąc takie mieszkanie w kredyt hipoteczny (bądź inwestycyjny), odsetki odliczymy od podatku dochodowego.

Tańsze spędzanie wakacji w Polsce

Może z pozoru nie brzmi to jak prawda, ale wystarczy przeanalizować prostą sytuację. Posiadając mieszkanie nad morzem, nie będziemy z niego korzystać przez całe wakacje. Dlatego w okresie, w którym jesteśmy w domu - bo nie mamy urlopu, bądź też ochoty na wyjazd wakacyjny, nasze mieszkanie może być wynajmowane dalej dla turystów. Jedna z firm zajmujących się najmem krótkoterminowym takich apartamentów, które należą do osób trzecich obliczyło, że zwrot inwestycji (przy założeniu, że lokum kosztuje około 250 tysięcy złotych i jest przeznaczone dla 4 osób), zwrot z inwestycji najszybciej może nastąpić po 7 latach, lecz optymalny okres do 10-11 lat! Warto to przeanalizować pod kątem zakupu z finansowaniem za pośrednictwem kredytów bankowych, może się okazać, że przy możliwej wcześniejszej spłacie, po tych 11 latach, inwestycja będzie w 100% spłacona, a tym samym zacznie zarabiać na siebie, a nasze wakacje będą tańsze, bo zatrzymywać się będziemy u siebie.

Dla samego morza

Jeżeli powyższe argumenty wciąż nie przemawiają, warto pomyśleć pod innym kątem. Możemy posiadać mieszkanie, które będzie dostępne w każdej chwili. Mamy dosyć życia w dużym mieście, potrzebujemy chwili spokoju, odpoczynku? Nic łatwiejszego! Wystarczy wsiąść w samochód i pojechać w ciemno w miejsce, w którym zawsze będzie czekać na nas wolne, własne mieszkanie. Czy to nie jest warte zakupu?

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

Justyna
08.01.2018 13:19

Ja osobiście wynajmuje mieszkanko nad morzem, ceny są dość wysokie, ale da się przeżyć.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno