Logo

REKLAMA
Plik banneru

Podsumowanie Sylwestrowej Nocy! Potrącenie pieszego i pościg za pijanym kierowcą

Artykuł dodany: Wtorek, 2 stycznia 2018
Podsumowanie Sylwestrowej Nocy! Potrącenie pieszego i pościg za pijanym kierowcą
REKLAMA

Sylwestrowa noc w powiecie gnieźnieńskim przebiegła dość spokojnie, ale co najważniejsze - bezpiecznie. Przyczyniła się do tego praca policjantów, ale także odpowiedzialne zachowanie mieszkańców. Poza interwencjami dotyczącymi głośnych, Sylwestrowych zabaw, nietrzeźwych osób zakłócających porządek publiczny, policjanci odnotowali 1 wypadek drogowy i zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących.

ALBUMY ARTYKUŁU:

W Sylwestrową noc, kiedy większość mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego świętowało nadejście Nowego Roku, o ich bezpieczeństwo troszczyli się policjanci z Gniezna i okolicznych komisariatów. Starania i ciężka praca funkcjonariuszy pozwoliły, aby ta wyjątkowa noc minęła w miarę spokojnie i bezpiecznie. Mundurowi na terenie całego powiatu reagowali i interweniowali na zgłoszenia mieszkańców, które w zdecydowanej większości dotyczyły zbyt głośnych zabaw, a także osób nietrzeźwych zakłócających ład i porządek publiczny. Jedna z interwencji dotyczyła groźby popełnienia samobójstwa na os. Winiary w Gnieźnie. Osoba ta została przewieziona do szpitala.

Ważnym punktem policyjnych działań było także zapewnianie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tu wykazać się mogli funkcjonariusze drogówki, którzy patrolowali drogi naszego powiatu. Policjanci, podczas kontroli drogowych, szczególną uwagę zwracali na stan trzeźwości kierujących, dokumenty oraz uprawnienia do kierowania. Trzeba jednak zwrócić uwagę, iż pomimo tych działań w dniu 31 grudnia 2017 roku przed godziną 17.00 na ul. Żwirki i Wigury doszło do potrącenia przez samochód osobowy marki Volvo na przejściu dla pieszych 36-letniego pieszego, który z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. W ostatni dzień 2017 roku oraz pierwszy Nowego Roku funkcjonariusze zatrzymali również 3 nietrzeźwych kierujących pojazdami. Jeden z nich 1 stycznia po godzinie 4.00 w miejscowości Polska Wieś w gminie Kłecko mając w organizmie 2,5 promila podczas jazdy w tym stanie samochodem wpadł w poślizg i doprowadził do dachowania pojazdu. 40-latek kierujący Volvo (mieszkaniec powiatu inowrocławskiego) został zatrzymany przez policjantów z Kłecka w pościgu.

Dość bezpieczna Sylwestrowa noc jest zwieńczeniem pracy policjantów, ale także spokojnego i odpowiedzialnego zachowania mieszkańców naszego powiatu. Jest też świetnym przykładem na to, że starania funkcjonariuszy oraz mieszkańców mogą przynieść wspólny efekt jakim jest mile i co najważniejsze bezpiecznie spędzony czas.
 
tekst: KPP Gniezno
foto: Czytelnik, OSP Ułanowo
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno