Logo

REKLAMA
Plik banneru

Areszt za znęcanie nad matką

Artykuł dodany: Piątek, 29 grudnia 2017
Areszt za znęcanie nad matką
REKLAMA

Gnieźnieński Sąd na wniosek Prokuratury i Policji zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu sprawcy przemocy domowej. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się nad swoją matką i rozbój na jej osobie. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Tuż przed świętami kurator sądowy powiadomił Prokuraturę Rejonową w Gnieźnie o prawdopodobnej przemocy domowej, do której miało dochodzić w jednym z mieszkań Pierwszej Stolicy Polski. Działania Policji były natychmiastowe. Od momentu złożenia formalnego zawiadomienia do zatrzymania 34-letniego sprawcy nie minęła doba. W tym czasie śledczy ustalili i przesłuchali świadków oraz zebrali materiał procesowy. Policja była również w stałym kontakcie z Prokuraturą. Potwierdziło się, że syn znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką, jak również dokonał na jej osobie rozboju. Do zdarzeń tych dochodziło, gdy znajdował się pod wpływem alkoholu.

34-letni gnieźnianin decyzją Sądu Rejonowego najbliższe 3 miesiące spędzi w zakładzie karnym.

Już kilka lat temu prowadzone było postępowanie o znęcanie nad matką, za które to przestępstwo został prawomocnie skazany. Za przestępstwo znęcania oraz rozboju grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Coraz częściej wobec takich zdarzeń, gdzie cierpią najbliżsi, Sąd przychyla się do składanych przez policję i popartych przez prokuraturę wniosków o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego. To również przestroga dla potencjalnych sprawców, że nie są bezkarni, a przestępstwa przeciwko rodzinie są szczególnie piętnowane.
 
źródło: Policja
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

Zatroskany obywatel
31.12.2017 20:14

Winiorz ty chooju

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno