Logo

Jak przygotować młodzież na niebezpieczeństwa w sieci i na drodze?

Artykuł dodany: Czwartek, 21 grudnia 2017
Jak przygotować młodzież na niebezpieczeństwa w sieci i na drodze?
REKLAMA

Uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie wzięli udział w projekcie profilaktycznym "Dwie strony sieci", który w niekonwencjonalny sposób porusza problematykę prywatności danych, bezpieczeństwa w sieci oraz odpowiedzialnego i świadomego wykorzystywania potencjału, jaki ma w sobie Internet.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Młodzież wzięła udział w interaktywnych warsztatach z udziałem m.in. policyjnego profilaktyka oraz obejrzała film Nerve. Po spotkaniu uczniowie udali się również do Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa Skoda AutoLab, gdzie wzięli udział w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa drogowego. Przyszli kierowcy korzystali z symulatora bezpiecznej i ekologicznej jazdy, symulatora hamowania, czasu reakcji, alkogogli. Poznali technologię budowy bezpiecznego samochodu oraz rozwiązywali testy z wiedzy o ruchu drogowym i ekonomii jazdy. Dzięki wykładowi i pokazie ratownika medycznego przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Największe wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiło obracanie się w symulatorze dachowania oraz zetknięcie z przeszkodą w symulatorze zderzeń, dzięki którym uwierzyli w zasadność zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.

Warsztaty były bardzo ciekawym i pouczającym doświadczeniem, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci i zaowocuje właściwym zachowaniem na drodze przyszłych kierowców.
tekst: ZSP 1
foto: ZSP 1

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno