moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kącik pasjonatów ogrodnictwa

Czwartek, 21 grudnia 2017
  • Kącik pasjonatów ogrodnictwa

Wymagający klienci, którzy pasjonują się uprawą i pielęgnacją roślin mogą obecnie, bez wychodzenia z domu kupić wszelkie potrzebne akcesoria, które pomogą i znacznie uproszcza prace związane, zarówno z siewem, jak i zapewnieniem roślinom odpowiednich warunków, mając do dyspozycji doskonale zaopatrzone sklepy.

Asortyment do uprawy roślin
Bez względu jakie rośliny są hodowane należy zaopatrzyć się w niezbędny asortyment, przeznaczony typowo do takich celów.

Kompletne zestawy zawierają:
  • zestaw wentylacyjny, niezbędne przy uprawach roślin pod namiotami
  • zestaw oświetleniowy, odpowiedni jego dobór sprawi że rośliny nie będą traciły energii, a fazy wzrostu przebiegną prawidło
  • zestaw nawozów, które zapewnią prawidłowe kiełkowanie, wzrost i kwitnienie roślin
  • zestaw do uprawy

Zestawy oświetleniowe dla roślinności
Prawidłowa pielęgnacja roślin wymaga oświetlenia. Powinno być prawidłowo dopasowane, dzięki czemu zarówno kiełkowanie roślin jak i ich wzrost będzie prawidłowy. W tej kwestii warto zwrócić na:
  • Kompletne zestawy HPS które są niezbędne podczas kwitnienia roślin. Mogą być używane również podczas ich wzrostu. Tego typu oświetlenie sprawdzi się przy każdym typie roślinności.
  • Kompletne zestawy MH wykorzystywane podczas wzrostu. Nadają się do pierwszej fazy dla roślin macierzystych a także klonów

Warto zwrócić uwagę iż nie każdy typ oświetlenia nadaje się do I bądź II fazy wzrostu tak samo jak nie dla każdej rośliny.

Decydując się na uprawę roślin pod specjalnymi namiotami uprawowymi, należy pamiętać iż do takich celów przeznaczone jest specjalny rodzaj oświetlenia.

Najlepszej jakości namioty uprawowe
Uprawa zewnętrzna roślin wymaga, stworzenia im odpowiednich warunków, więc nowoczesne ogrodnicze rozwiązania, jakimi są namioty służące do uprawy roślin, będą niezastąpione. Szeroki wybór najnowszych, a zarazem najlepszej jakości namiotów można znaleźć na progrower.eu, w ofercie znajdują się również specjalne podłoża do wysiewu.

Growboxy-do czego się przydadzą?
Profesjonalne namioty ogrodnicze sprawdzą się zarówno do hodowli roślin, są również przystosowane do uprawy drzewek, krzewów, kwiatów, a także ziół. Spełniają wiele funkcji i co ważne, zapewniają roślinom odpowiednie światło, roślinności nie traci energii.

By uzyskać zadowalające rezultaty w ogrodnictwie, prócz namiotów niezbędne będą także inne narzędzia, dzięki którym uprawa będzie możliwa.

Podłoża do uprawy roślin
Decydując się na uprawę konkretnych roślin, należy najpierw dobrać prawidłowe podłoże, dopasowane do wymagań rośliny. Tylko dzięki temu wzrost i kwitnienie będzie zadowalające.

Rodzaje podłoża:
  • ziemia
  • kokos
  • wełna mineralna

Należy również zaopatrzyć się w dodatki, typu keramzyt, dolomit, czy granulat ceramiczny.

Doniczki dla roślin
Oczywiście na potrzeby wysiewu warto zaopatrzyć się w różnego rodzaju doniczki, dzięki którym rośliny będą miały warunki do kiełkowania. Przydatne będą także nawozy dostosowane do konkretnych upraw jak i w późniejszym czasie środki ochrony roślin.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Samotny FlowerBox już w najbliższą sobotę! Tym razem akcja odbędzie się os. Tysiąclecia Przez cały maj, w każda sobotę, Akademia Kwiatów przygotowuje dla Was małe FlowerBox'y, które następnie... Czwartek, 28 maja 2020
Samotny FlowerBox na os. Grunwaldzkim! Piękne kompozycje szybko znalazły nowych właścicieli Samotny FlowerBox to akcja, którą co sobotę organizujemy dla mieszkańców Gniezna wspólnie z Akademią... Niedziela, 24 maja 2020
Samotny FlowerBox już w najbliższą sobotę! Tym razem akcja odbędzie się os. Grunwaldzkim Przez cały maj, w każda sobotę, Akademia Kwiatów będzie dla Was przygotowywać małe FlowerBox'y, które... Czwartek, 21 maja 2020
Wyjątkowy prezent dla Wyjątkowej Osoby! FlowerBox na Dzień Matki! Każda kobieta lubi kwiaty i każda na nie zasługuje. Już niebawem obchodzimy Dzień Matki. Nie wiesz jaki... Środa, 20 maja 2020