Logo

REKLAMA
Plik banneru

Zwycięstwo w Świebodzinie! MKS PR URBIS 1/8 PP!

Artykuł dodany: Środa, 20 grudnia 2017
Zwycięstwo w Świebodzinie! MKS PR URBIS 1/8 PP!
REKLAMA

Taki ostatni mecz, jaki cały rok, chciałoby się rzec. MKS PR URBIS Gniezno pokonał MUKS Lider Świebodzin 27:21 i awansował do 1/8 Pucharu Polski.

Po wyeliminowaniu KS AP Poznań i dobrych wynikach w ligowej rywalizacji apetyty na zwycięstwo były niemałe. Mimo to w szeregach gnieźnieńskiego zespołu panowała pełna koncentracja, a o lekceważeniu przeciwniczek nie mogło być mowy. Dobre nastawienie zaowocowało tym, że pierwsza połowa układała się fantastycznie dla gnieźnianek. MUKS Lider rozpoczął co prawda od prowadzenia 2:0, lecz już w 12. minucie spotkania musiał radzić sobie z sześciobramkową stratą (2:8). Zespół ze Świebodzina dzięki serii 5:1 zredukował straty do trzech punktów na siedem minut przed końcem pierwszej części spotkania, ale chwilę później tym samym odpowiedziały nasze szczypiornistki i na przerwę schodziliśmy z pokaźną zaliczką - 16:10.

Gnieźnianki kontrolowały przebieg rywalizacji w drugiej połowie meczu. W najbardziej krytycznym momencie zespół ze Świebodzina ponownie zbliżył się na dystans trzech bramek, lecz na więcej szczypiornistki z Pierwszej Stolicy Polski już nie pozwoliły. Ostatecznie MKS PR URBIS zwyciężył 27:21 i w tej chwili oczekuje na kolejnego przeciwnika w 1/8 Pucharu Polski. Najskuteczniejszą zawodniczką naszej drużyny była Joanna Różańska, która zdobyła 7 bramek.

Środowe spotkanie było ostatnim w tym roku kalendarzowym. Nie ulega wątpliwości, że był to znakomity okres dla podopiecznych R. Popka i R. Solarka. Nie pozostaje nic innego, jak pogratulować świetnych wyników i wyczekiwać kolejnych pojedynków z udziałem MKS PR URBIS w drugiej części sezonu.
 
MUKS Lider Świebodzin - MKS PR URBIS Gniezno 21:27 (10:16)

MKS PR URBIS Gniezno: L. Kobyłecka, K. Olejniczak - M. Wojtkowiak (5), N. Niedzielska (2), A. Siwka (3), J. Różańska (7), M. Giszczyńska (5), M. Dolacińska, K. Chojnacka, K. Stankiewicz, M. Bigoszewska-Jackowiak (3), K. Nowak (2), M. Rachela, M. Bielińska, M. Walkowska.
 
tekst: MKS PR URBIS Gniezno
foto: MKS PR URBIS Gniezno
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno