Logo

REKLAMA
Plik banneru

Te powody sprawią, że prawdopodobnie nie pójdziesz już wymieniać waluty stacjonarnie

Artykuł dodany: Środa, 20 grudnia 2017
Te powody sprawią, że prawdopodobnie nie pójdziesz już wymieniać waluty stacjonarnie
REKLAMA

Dla każdej osoby, która wymienia walutę, ważne jest, by nie przepłacać i jak najwięcej zaoszczędzić na transakcji. Zwłaszcza jeżeli są to duże kwoty - jak ma to miejsce w przypadku kredytobiorców kredytów walutowych, przedsiębiorców czy emigrantów zarobkowych. Wybór miejsca wymiany odgrywa tu kluczową rolę. Czy opłaca się jeszcze wymieniać waluty w kantorze stacjonarnym?

Kantor stacjonarny
Jeszcze kilka lat temu wymiana w kantorze stacjonarnym była oczywistym wyborem, a jedyną alternatywą był bank oferujący sztywne tabele wymiany. Pod tym względem nadal niewiele się zmieniło i wymiana waluty w banku wciąż pozostaje jedną z najmniej atrakcyjnych finansowo możliwości. Wymiana w kantorze stacjonarnym oznacza zaś konieczność sprawdzenia, w którym miejscu uzyskamy najlepszy kurs, co zwykle jest czynnością czasochłonną. Również poruszanie się po mieście z większą ilością gotówki może nie być dla nas bezpieczne. Co więcej, w kantorze stacjonarnym jesteśmy narażeni na ryzyko otrzymania fałszywych banknotów. Przypadki te nie są częste, ale się zdarzają. Do tego pieniądze otrzymamy w gotówce, co będzie utrudnieniem, jeśli chcemy zapłacić za zakupy dokonane przez Internet. Główne znaczenie ma jednak fakt, że ceny w jednostkach stacjonarnych są znacznie wyższe od tych, które oferują nam kantory internetowe. Różnica w cenie zakupu i sprzedaży może sięgać nawet kilkudziesięciu groszy. To sprawia, że zakup waluty w kantorze stacjonarnym nie jest dla nas korzystny. By poznać ten temat lepiej, warto zapoznać się z artykułem Fakty i mity o rynku walutowym, który z pewnością rozwieje wiele wątpliwości.

Kantor online
Wymiana walut online jest nie tylko wygodna, ale przede wszystkim bezpieczna. Nie jesteśmy narażeni na fałszywe banknoty czy stratę czasu spowodowaną bieganiem po mieście w poszukiwaniu najlepszych cen walut. Kantory internetowe stosują zabezpieczenia, które znamy z bankowych serwisów, a więc transakcje te przeprowadza się bezpiecznie. Spready są niskie i przy większej ilości waluty można zauważyć spore oszczędności. By się o tym przekonać, wystarczy sprawdzić ceny walut w https://kantoronline.pl/kurs-usd-pln. Operacje realizowane są szybko i sprawnie, a jedyne czego potrzebujemy, by wymienić pieniądze online, jest konto walutowe. Przyda nam się ono również w czasie podróży zagranicznych, ponieważ dzięki niemu będziemy mogli płacić kartą za zakupy, nie obawiając się kosztów przewalutowania.
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

Andrzej zych
26.06.2018 19:50

Muszę przyznać że coraz rzadziej do kantorów na mieście zaglądam. Jak zobaczyłem, że w internetowym-pluskantor.pl spread wynosi 2 grosze, a czasem i mniej a w stacjonarnym średnio 30 groszy, wolę opcję bardziej korzystną-bezgotówkową.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno