Logo

REKLAMA
Plik banneru

Chrobrzacy w siedzibie Grupy Allegro

Artykuł dodany: Wtorek, 19 grudnia 2017
Chrobrzacy w siedzibie Grupy Allegro
REKLAMA

Zgodnie z umową patronacką klasa programistyczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie odwiedziła siedzibę Grupy Allegro w Poznaniu.

ALBUMY ARTYKUŁU:

W trakcie wizyty uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką pracy różnych działów dużej firmy informatycznej. Inżynierowie i pracownicy działu HR oprowadzili młodzież m. in. po IT Support, Centrum Monitoringu, UX Room, dziale rekrutacji, Play Room, Silent Room, czy serwerowni. Wycieczkę po siedzibie Allegro zwieńczyła prezentacja robotów własnej produkcji, wykonanych przez jednego z mentorów projektu klasy programistycznej.

Po krótkiej przerwie uczniowie wzięli udział w wykładach związanych z takimi pojęciami jak User Experience, ścieżka kariery IT, etyka hakowania, czy GitKraken. Młodzież dowiedziała się również na czym polega staż w takiej firmie (można rozpocząć go już od 16. roku życia).

Na zakończenie została ustalona tematyka i zakres dalszej współpracy z mentorami. Uczniowie mogli zdecydować, jaką gałęzią szerokiej dziedziny IT, chcieliby się zająć. Przed młodzieżą I Liceum Ogólnokształcącego realizacja ciekawego projektu. Jak mówią sami zainteresowani - nie mogą się już doczekać.

Nie tylko pracownicy Grupy Allegro przygotowali niespodzianki. Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego również miała prezent dla gospodarzy. Z okazji 18-lecia istnienia firmy wręczyła specjalnie przygotowane na tę okazję życzenia.

Wizyta wywarła na młodzieży wielkie wrażenie. Pokazała jak bardzo ważna jest nauka i rozwijanie zainteresowań. Dzięki podjętej współpracy, uczniowie klasy programistycznej, mogą już teraz zapoznać się ze światem, który dla wielu jest nieznany.

Opis wizyty w siedzibie Allegro został przedstawiony skrótowo. Ze względu na patenty i prawo handlowe nie możemy przedstawić szczegółów.
 
tekst: I LO
foto: I LO
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno