Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Chrobrzacy w siedzibie Grupy Allegro

Wtorek, 19 grudnia 2017
  • Chrobrzacy w siedzibie Grupy Allegro

Zgodnie z umową patronacką klasa programistyczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie odwiedziła siedzibę Grupy Allegro w Poznaniu.

W trakcie wizyty uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką pracy różnych działów dużej firmy informatycznej. Inżynierowie i pracownicy działu HR oprowadzili młodzież m. in. po IT Support, Centrum Monitoringu, UX Room, dziale rekrutacji, Play Room, Silent Room, czy serwerowni. Wycieczkę po siedzibie Allegro zwieńczyła prezentacja robotów własnej produkcji, wykonanych przez jednego z mentorów projektu klasy programistycznej.

Po krótkiej przerwie uczniowie wzięli udział w wykładach związanych z takimi pojęciami jak User Experience, ścieżka kariery IT, etyka hakowania, czy GitKraken. Młodzież dowiedziała się również na czym polega staż w takiej firmie (można rozpocząć go już od 16. roku życia).

Na zakończenie została ustalona tematyka i zakres dalszej współpracy z mentorami. Uczniowie mogli zdecydować, jaką gałęzią szerokiej dziedziny IT, chcieliby się zająć. Przed młodzieżą I Liceum Ogólnokształcącego realizacja ciekawego projektu. Jak mówią sami zainteresowani - nie mogą się już doczekać.

Nie tylko pracownicy Grupy Allegro przygotowali niespodzianki. Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego również miała prezent dla gospodarzy. Z okazji 18-lecia istnienia firmy wręczyła specjalnie przygotowane na tę okazję życzenia.

Wizyta wywarła na młodzieży wielkie wrażenie. Pokazała jak bardzo ważna jest nauka i rozwijanie zainteresowań. Dzięki podjętej współpracy, uczniowie klasy programistycznej, mogą już teraz zapoznać się ze światem, który dla wielu jest nieznany.

Opis wizyty w siedzibie Allegro został przedstawiony skrótowo. Ze względu na patenty i prawo handlowe nie możemy przedstawić szczegółów.
 
tekst: I LO
foto: I LO

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Jasełka w I LO ponownie zgromadziły tłumy publiczności W niedzielę, w auli I LO w Gnieźnie odbyły się coroczne Jasełka. Uczniowie "Pomnika" słyną z tego corocznego... Środa, 9 stycznia 2019
Kolejne udane mecze TTS Trzemeszno w II lidze tenisa stołowego kobiet W ostatnią sobotę, 5 stycznia, w hali OSiR zespół TTS Trzemeszno udanie rozpoczął rundę rewanżową rozgrywek... Wtorek, 8 stycznia 2019
Klub Sportowy ALMAR KUJAWSCY Głębokie po pierwszej rundzie rozgrywek tenisa stołowego wiceliderem 3 ligi W ostatnich meczach pierwszej rundy 3 ligi tenisa stołowego KS ALMAR KUJAWSCY Głębokie pokonał na wyjeździe... Czwartek, 27 grudnia 2018
Humaniści zdobywają olimpiadę! Jeżeli ktoś chce osiągnąć sukces i ciężko pracuje może osiągnąć wszystko. Uczniowie klasy 2c: Joanna... Wtorek, 18 grudnia 2018