Logo

REKLAMA
Plik banneru

Uczniowie I LO zwycięzcami konkursu "Młodzi wiedzą o funduszach - VIII edycja"

Artykuł dodany: Poniedziałek, 18 grudnia 2017
Uczniowie I LO zwycięzcami konkursu
REKLAMA

15 grudnia młodzież I LO im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie otrzymała nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w Wielkopolsce w konkursie "Młodzi wiedzą o funduszach" organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Celem konkursu było zapoznanie młodzieży z tematyką Unii Europejskiej i Funduszy Europejskich, w tym Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, a także umiejętność wypełniania uproszczonych  wniosków o dofinansowanie oraz poznanie projektów zrealizowanych z funduszy unijnych.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie pierwszym  nauczyciel przeprowadzał lekcje europejskie. Etap II polegał na przygotowaniu pracy konkursowej przez uczniów tj. nagraniu filmu nie dłuższego niż 5 minut na temat  Funduszy Europejskich, innowacji, rozwoju regionalnego, postępu, technologicznego.

I LO im. B. Chrobrego reprezentowały 3 drużyny pod opieką nauczycielki fizyki i podstaw przedsiębiorczości pani Małgorzaty Król-Kasprzak. Wszystkie prace  młodzieży z "szesnastki" były na bardzo wysokim poziomie, o czym poinformował organizator konkursu.

Drużyna w składzie Julianna Basińska, Marcelina Siwka i Maciej Bielak (z klasy 1A o profilu matematycznym) zdobyli pierwsze miejsce za film i wniosek pod hasłem "Historia miasta rowerem pisana". W nagrodę każdy z drużyny otrzymał rower z rąk Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
tekst: I LO
foto: I LO
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno