Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pijani na drogach

Poniedziałek, 16 maja 2011
  • Pijani na drogach

Dwie kolizje z udziałem nietrzeźwych uczestników dróg, nietrzeźwy kierowca pomocy drogowej i pijani kierowcy Forda Fiesty oraz Forda Focusa to bilans minionego weekendu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątek, 13 maja o godz. 11.40 w Łubowie kierujący samochodem marki Daewoo Nubira, mieszkaniec gminy Mosina jadąc od strony Gniezna w kierunku Poznania najechał na tył hamującego i zatrzymującego się przed skrzyżowaniem o ruchu okrężnym samochodu ciężarowego Mercedes Sprinter, którym kierował mieszkaniec Strzelna. Następnie samochód osobowy oddalił się z miejsca zdarzenia. Dwie godziny później policjanci z Czerniejewa zatrzymali kierowcę Nubiry. Mężczyzna miał w organizmie 2,7 promila alkoholu. Po wykonaniu czynności został zwolniony.
O godz. 19.00 stróże prawa z Trzemeszna zatrzymali kierowcę Forda Focusa, u którego w organizmie były 2 promile alkoholu.
W nocy z piątku na sobotę policjanci z Witkowa zatrzymali w Ćwierdzinie 24-letniego nietrzeźwego kierowcę Forda Fiesty. W jego organizmie było 1,6 promila alkoholu.
W sobotę, 14 maja o godz. 13.30 na ul. Grunwaldzkiej w Gnieźnie kierujący motocyklem MZ, 43-letni gnieźnianin jadąc ul. Grunwaldzką nie zachował bezpiecznej odległości miedzy pojazdami i uderzył w bok samochodu osobowego marki Renault, który zatrzymał się by przepuścić inny pojazd. Po zderzeniu motocykl wywrócił się. Po chwili jego kierowca oddalił się jednośladem z miejsca zdarzenia, po czym wrócił pieszo. Jak ustalili policjanci w jego organizmie było 1,5 promila alkoholu. 19-letnia pasażerka motocykla została przewieziona do szpitala w Gnieźnie. Po udzieleniu pomocy lekarskiej została zwolniona do domu.
W niedzielę, 16 maja na ul. Surowieckiego w Gnieźnie doszło do uszkodzenia samochodu osobowego marki Mercedes. Jego właściciel wezwał na miejsce pomoc drogową. Okazało się, że 50-letni kierowca Stara (pomocy drogowej) miał w organizmie 1,7 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Truchło na drzewie w Wymysłowie! Czy służyło do szkolenia psów? Jak informuje portal Trzemeszno24.info, w ubiegłym tygodniu jeden z Czytelników poinformował redakcję... Sobota, 19 października 2019
Tymczasowy areszt dla 42-letniego Ukraińca za kradzież rozbójniczą W jednym z gnieźnieńskich marketów doszło do kradzieży rozbójniczej. Sprawca nie chcąc zapłacić za polarową... Sobota, 19 października 2019
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej kom. Józefa Wróblewskiego Przed Komendą Powiatową Policji w Gnieźnie odsłonięto tablicę upamiętniającą komisarza Józefa Wróblewskiego.... Sobota, 19 października 2019
Zaginął Krzysztof Sekulski Zaginął Krzysztof Sekulski, lat 53, około 180 cm wzrostu. Może być ubrany w jeansy i ciemny polar. Może... Sobota, 19 października 2019