Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Puchar Wielkopolski w Karate Tradycyjnym

Piątek, 15 grudnia 2017
 • Puchar Wielkopolski w Karate Tradycyjnym
REKLAMA

10 grudnia w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie odbył się Puchar Wielkopolski w Karate Tradycyjnym - Gniezno 2017.

W całym turnieju wzięło udział (z podziałem na kategorie wiekowe) 130 zawodników i zawodniczek z ośmiu klubów z Wielkopolski oraz z województwa lubuskiego i kujawsko-pomorskiego:
 1. Klub Karate Tradycyjnego (KKT) "Orzeł" Poznań
 2. Uczniowski Klub Sportowy Karate Tradycyjnego (UKSKT) "Orzeł" Września
 3. Klub Karate Tradycyjnego (KKT) "Shoto" w Pile
 4. Akademia Karate Tradycyjnego (AKT) Centrum Włocławek
 5. Akademia Zdrowia i Karate Tradycyjnego Włocławek
 6. Klub Karate Kontra Żary
 7. Klub Karate Jaguar Krosno Odrzańskie
 8. Akademia Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno - gospodarze turnieju

Nasz klub reprezentowany był przez 26 zawodników z sekcji w Gnieźnie, Trzemesznie i Witkowie. Zawodnicy AKT SAMURAJ Gniezno zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając łącznie w poszczególnych konkurencjach 8 medali, a czterej zawodnicy otarli się o podium zajmując czwarte miejsce w swoich konkurencjach. Nie zawiedli nasi faworyci tj. Wiktoria Łuczyńska, Maja Barczak i Jakub Zbierski, którzy w swoich konkurencjach zdobyli złote medale. Świetnie zaprezentowały się zawodniczki z grupy początkującej, które po raz pierwszy startowały w zawodach tj. Fabiola Somerfeld, która zajęła I miejsce w konkurencji kata dziewcząt 8-9 lat (9 kyu) i Aleksandra Arczewska, która zajęła I miejsce w konkurencji kata dziewcząt 10-11 lat (9 kyu). Pozostali "Samuraje" którzy stanęli na podium to: Wiktoria Nowicka - III miejsce w konkurencji kata dziewcząt 10-11 lat (8-7 kyu), Bartosz Zaręba - III miejsce w konkurencji kata dziewcząt i chłopców 12-13 lat (9-7 kyu), Sebastian Kordela - II miejsce w konkurencji kumite chłopców juniorów.

W trakcie ceremonii rozpoczęcia turnieju wyróżnieni zostali najlepsi zawodnicy naszego klubu za osiągnięte sukcesy sportowe w 2017 roku. A byli to:
 1. Klaudia Piórek - wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Klaudia również w tym roku udowodniła, że jest jedną z najlepszych zawodniczek karate zdobywając złoty medal Mistrzostw Europy w Karate Tradycyjnym, które odbyły się w Kluż Napoka w Rumunii. Ponadto zdobyła złoto, srebro i brąz w rożnych konkurencjach podczas odbywających się w tym samym czasie Mistrzostw Świata w Karate Fudokan.
 2. Aleksandra Politowicz - wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Europy z 2017 roku oraz tegoroczna Wicemistrzyni Świata. Ola osiągnęła w tym roku swój życiowy sukces zdobywając srebrny medal w Mistrzostwach Świata w Karate Fudokan 2017 w Kluż Napoka w Rumunii.
 3. Joanna Piórek - wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, srebrna i brązowa medalistki Mistrzostw Europy z 2017 roku.
 4. Wiktoria Łuczyńska - dwukrotna złota medalistka Pucharu Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym. Brązowa medalistka tegorocznego Pucharu Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym.
 5. Natalia Szuba - wielokrotna medalistka turniejów okręgowych i ogólnopolskich, srebrna medalistka Międzynarodowego Turnieju o Puchar Mistrza.
 6. Maja Barczak - brązowa medalistka tegorocznego Pucharu Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym. Wielokrotna medalistka turniejów okręgowych ogólnopolskich.
 7. Jakub Zbierski - wielokrotny medalistka turniejów okręgowych, ogólnopolskich, oraz międzynarodowych.
 8. Sebastian Kordela - kilkakrotny medalista turniejów okręgowych.

Turniej uświetnił pokaz kata drużynowego wraz z interpretacją w wykonaniu naszych Klubowych Wicemistrzyń Europy Klaudii Piórek, Aleksandry Politowicz i Joanny Piórek.

Na turniej przybyli również przedstawiciele władz samorządowych za co w imieniu Zarządu Klubu serdecznie dziękujemy.

Ponadto wyróżniono wieloletniego trenera naszych Mistrzów Senseia Andrzeja Zarzecznego (4 Dan). To pod jego okiem od samego początku kariery dorastały takie zawodniczki jak Klaudia, Ola i Asia, a także pozostali przed którymi jeszcze wiele sukcesów. AKT SAMURAJ Gniezno miało niezwykłe szczęście, że Sensei Andrzej trenuje w Gnieźnie.
 
tekst: AKT Samuraj Gniezno
foto: AKT Samuraj Gniezno

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Ola Politowicz Mistrzynią i Wicemistrzynią Europy w Karate Fantastyczne wiadomości nadeszły do nas przed chwilą z dalekiej Słowenii. W miejscowości Portorož nad... Sobota, 8 grudnia 2018
Karatecy zmierzyli się w Pierwszej Stolicy W niedzielę, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie odbyła się kolejna już edycja Pucharu... Wtorek, 4 grudnia 2018
Karatecy Inochi Gniezno niezawodni W niedzielę, 25 listopada, w Pobiedziskach odbyły się zawody w ramach Wielkopolskiej Ligi Karate. Zawodnicy... Wtorek, 27 listopada 2018
Młodzi karatecy Inochi Gniezno z kolejnymi medalami 18 listopada w Kostrzynie odbyły się zawody Wielkopolskiej Ligi Karate Dzieci i Młodzieży - Kostrzyn... Poniedziałek, 19 listopada 2018