Logo

REKLAMA
Plik banneru

"Powstanie Wielkopolskie okiem 12-latka" w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Artykuł dodany: Czwartek, 14 grudnia 2017
REKLAMA

Jakby to było obudzić się pewnego ranka 1919 r.? Przenieść się z czasów współczesnych wprost na ulice miasta ogarniętego powstańczą wrzawą? Zobaczyć jak rodzinna miejscowość wyglądała blisko 100 lat temu? Taką przygodę przeżył 12-letni Antek, bohater książki "Tajny rozkaz" napisanej przez Tadeusza Matraszka.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Ta powieść historyczno-przygodowa to niezwykła książka o Powstaniu Wielkopolskim, a zarazem pierwsza poruszająca tę tematykę pozycja dla dzieci i młodzieży. Stała się ona bohaterką grudniowych "Czytajek z naszej bajki" w Centrum Kultury Scena To Dziwna. W łatwy i przystępny sposób pozwoliła zrozumieć dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 9 czym jest lokalny patriotyzm. Pokazała jak wielkie znaczenie dla całego kraju może mieć wyzwanie podejmowane przez najmniejszych obywateli.

Warto aby ksiażkę "Tajny rozkaz" przeczytał każdy młody człowiek, bo chociaż opowiada ona o powstańczym epizodzie w Chodzieży, to mógł się on wydarzyć w każdym wielkopolskim mieście. Pozycja Tadeusza Matraszka dostępna jest w księgozbiorze Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.
źródło: BPMG
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (3)

LokALNY
19.12.2017 17:14

Wynika z tego ,że to powstanie poznańskie nie wielkopolskie bo ciągle mowa
o walkach w Poznaniu a Wielkopolanie to tylko przygrywka do tej gry.Tak poznaniacy bezczelnie fałszują naszą historię!!

Odpowiedz
Inny
16.12.2017 07:22

Terroryzmem nazywa się podpalenie biura członka PiS. WANDALIZMEM pobicie do nieprzytomności człowieka " inaczej wyglądającego " O co chodzi ? Tragedia.

Odpowiedz
Wojciech Żaglewski s. Zygmunta
15.12.2017 15:29

Ci co uczą dzieci niech nie czarują tylko powstaniami !! Napiszcie dlaczego historię się fałszuje ! Pisze się od 10-o wieku (966) a powinno się pisać od 1-0 wieku przed naszą erą , od chili przybycia na to terytorium narodu Wandalów !! A nasz lid staracie się wymazać jak tylko można . Np. 14,12.2017 r. łobuzy zniszczyli cmentarz w Gnieźnie ! A co podaje się do mediów ? ,, wandale ,, to zrobili !! Państwo Polskie powinno się wstydzić ! A wstyd mają ? Na przekór prawdzie i przyzwoitości podaje że w naszym kraju nie ma Ksenofobi i Rasizmu , Może i nie ma ? Ale jest przyzwolenie na to ! I tak się robi . My Wandalowie do historii kraju weszliśmy pod nazwą ,, Polanie ,, to mała grupa jaką Wandalwie -Hasdingowie pozostawili . Sillingowie zmienili nazwę na -Ślężan ,,I ten fakt polska stara się usilnie ukryć . Co to jest Holokaust , wszyscy wiedzą !! A co to jest Ewaporacja Wandalów ? I tu państwo powinno się pokazać , a nie uczyć kłamstwa , chamstwa i draństwa !!

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno